Znamy szczegóły pogrzebu Piotra Machalicy. Rodzina aktora ma do żałobników ważną prośbę

Piotr Machalica nie żyje. Artysta zmarł w wieku 65 lat. Rodzina podała szczegóły mszy pożegnalnej oraz pochówku.

Piotr Machalica odszedł 14 grudnia 2020 roku. Lubiany aktor był w kwiecie wieku - w tym roku skończył 65 lat. Krystyna Janda, która od lat przyjaźniła się z artystą potwierdziła, że trafił do szpitala w stanie ciężkim. Niestety, aktor zmarł następnego dnia. W sieci pojawiły się informacje dotyczące pogrzebu.

Piotr MachalicaPiotr Machalica w ciężkim stanie trafił do szpitala! Informacje potwierdziła Krystyna Janda

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Piotr Machalica nie żyje. Podano datę ostatniego pożegnania

Msza żałobna za Piotra Machalicę odbędzie się 18 grudnia. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, w uroczystościach weźmie udział maksymalnie 40 osób. 

Pożegnalna msza święta zostanie odprawiona 18 grudnia o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnych w Warszawie. Następnie urna zostanie przewieziona do Częstochowy, gdzie w sobotę 19 grudnia Piotr zostanie pochowany w grobie rodzinnym - dowiadujemy się z informacji zamieszczonej przez bliskich aktora na Facebooku.

Artysta zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu, znajdującym się w Częstochowie. Pogrzeb ma się odbyć 19 grudnia.

Piotr Machalica nie żyjePiotr Machalica nie żyje. Gwiazdy żegnają aktora: Żebrowski, Materna, Janda

Ważny apel rodziny Piotra Machalicy

Z zamieszczonej klepsydry dowiadujemy się również o specjalnej prośbie rodziny aktora. Bliscy Piotra Machalicy proszą, aby na uroczystości pogrzebowe nie przynosić kwiatów. Zachęcają za to, aby pieniądze przeznaczyć na szczytny cel. Wybraną kwotę można przekazać na rzecz Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

Kim był Piotr Machalica?

Aktor urodził się w Pszczynie w 1955 roku. Od wielu lat był związany m.in. z Teatrem Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Teatrem Powszechnym w Warszawie. Artystę mogliśmy również zobaczyć w wielu produkcjach filmowych oraz serialach. Często też udzielał swojego głosu w dubbingu.