Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Podano szczegóły ostatniego pożegnania

Katarzyna Łaniewska zmarła 7 grudnia w swoim domu w Łodzi. Jeden z członków Związku Artystów Scen Polskich opowiedział o szczegółach pogrzebu aktorki.

Katarzyna Łaniewska była polską aktorką teatralną i filmową. Kobieta zagrała w naprawdę wielu znaczących filmach, ale szczególnie dała się zapamiętać z roli gospodyni księdza - Józefiny w serialu "Plebania" oraz roli Solskiej w filmie "Kogel-mogel".

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Szczegóły

Łaniewska mierzyła się z wieloma chorobami i od dłuższego czasu traciła wzrok. Ostatnie tygodnie życia spędziła w szpitalu, jednak ponad tydzień przed śmiercią go opuściła i wróciła do domu w Łodzi. Zmarła w wieku 87 lat. Mimo świadomości schorzeń, odejście aktorki było ogromnym zaskoczeniem dla jej rodziny i przyjaciół. O jej śmierci powiadomiła na Twitterze Anita Czerwińska - rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, a informację potwierdzili członkowie Związku Artystów Scen Polskich, którzy teraz po raz kolejny wypowiedzieli się w sprawie. W rozmowie z "Super Expressem" jeden z członków ZASP podzielił się szczegółami dotyczącymi pogrzebu. 

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej będzie miał charakter państwowy. Aktorka najprawdopodobniej zostanie pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Pracownik biura Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rozmowie z serwisem Plejada oświadczył, że data ostatniego pożegnania aktorki nie jest jeszcze potwierdzona. Kobietę żegnają fani, koleżanki i koledzy z planu, przyjaciele oraz rodzina. W sprawie jej śmierci wypowiedział się już Piotr Gliński, Halina Łabonarska, a także Nikodem Rozbicki.

Zobacz wideo "Kogel-mogel" to film jakby kultowy. Za co ludzie go tak kochają? Za te cytaty!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.