Daria Dąbrowska z "Top Model" do Michała Piróga, który broni Dominica D'Angelica: Jesteś obrzydliwy

Daria Dąbrowska skrytykowała Michała Piróga, który w swoim instagramowym poście apelował o powstrzymanie się przed wydawaniem osądów w sprawie Dominica D'Angelica z "Top Model". Modelka i była uczestniczka programu nie przebierała w słowach.

Skład finału 9. edycji "Top Model" uległ zmianie. Po pojawieniu się informacji na temat przestępstwa seksualnego z rywalizacji został wyrzucony Dominic D'Angelica. Aspirujący model już zamieścił na swoim instagramowym profilu oświadczenie, w którym wyparł się zarzutów i opisał całą sytuację. Pod postem pojawiły się komentarze wsparcia, które pozostawili między innymi Patrycja Sobolewska z "Top Model" oraz prowadzący program Michał Piróg.

'Top Model'TVN wydało oficjalne oświadczenie w sprawie Dominica D'Angelica. "Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu"

Daria Dąbrowska z "Top Model" atakuje Michała Piróga. Chodzi o sprawę Dominica D'Angelica

Tancerz wstawił na Instagram post, w którym zawiązał do oskarżeń Dominica D'Angelica:

Raz podłożony ogień wywołuje pożar, a ten bezpowrotnie i bezlitośnie trawi wszystko na swojej drodze. Efekt jest nieodwracalny. Jest mi przykro, że nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść. Bez mrugnięcia okiem, bez zastanowienia, bez wysłuchania drugiej osoby. Nauczono mnie, że nie przekreśla się nigdy nikogo tak długo, jak istnieją przesłanki na czyjąś niewinność. Ludzi bez pieniędzy i znajomości łatwo jest skazać, ale na pewno nigdy ich się nie wypuszcza z powrotem na wolność od tak. […] Wieszanie na szubienicy i palenie na stosach pochłonęły tysiące niewinnych osób - czytamy we wpisie Piróga.
 

Na słowa prowadzącego program zareagowała Daria Dąbrowska. Uczestniczka 7. edycji "Top Model" jasno przedstawiła swoje stanowisko w sprawie Dominica i w mocnym komentarzu zostawionym na profilu Piróga zarzuciła Michałowi hipokryzję:

Michale, jesteś obrzydliwy. Kreujesz się w sieci na feministę, na człowieka broniącego kobiet, a teraz robisz coś takiego? Swoim zachowaniem upokarzasz ofiarę, wyrok to nie są domniemania albo plotki! To są fakty. Myślisz, że sędziowie tak łatwo wydaliby wyrok i karę gdyby były wątpliwości, a dowody poszlakowe? Swoim zachowaniem zdradzasz kobiety i pokazujesz, że chodziło ci tylko o fame i bronienie tego, co popularne. Najpierw Strajku Kobiet, teraz Dominica - możemy przeczytać w komentarzu Dąbrowskiej.
Zobacz wideo "Top Model". Patrycja pokazała, jak spędza czas z finalistami. Nieoczekiwanie dołączył do nich uczestnik, który odpadł z show

Daria stwierdziła również, że osobom popularnym łatwiej jest uniknąć kary:

Ludzi znanych i bogatych trudno jest skazać m.in. dlatego, że opinia publiczna stoi za nimi murem i nie wierzy, że mogli coś zrobić. Dlatego, że mają znajomości i pieniądze na najlepszych prawników. A ludzie nie wydają osądu "bez mrugnięcia okiem", bo to nie były plotki […] ten człowiek został skazany - podkreśliła była uczestniczka "Top Model".

Top ModelByli uczestnicy "Top Model" komentują decyzję TVN o usunięciu Dominica

Przypomnijmy, że Daria zabrała już głos w sprawie pod oświadczeniem wydanym przez TVN.