Aleksander Skowroński nie żyje. Aktor "Na dobre i na złe" odszedł w wieku 84 lat. Pod koniec życia żył w biedzie

Aleksander Skowroński zmarł w wieku 84 lat. O śmierci aktora media poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Aleksander Skowroński nie żyje. Aktor szerszej publiczności był znany głównie z seriali: "Na dobre i na złe" oraz "U Pana Boga w ogródku". Przez wiele lat występował także w teatrach. Nie są znane dokładne przyczyny jego śmierci. Wiadomo jednak, że borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi, a ostatnie lata były dla niego trudne także ze względów finansowych.

Meghan Markle, HarryMeghan Markle poroniła. "Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie"

Aleksander Skowroński nie żyje

O śmierci Aleksandra Skowrońskiego poinformował Związek Artystów Scen Polskich w specjalnym wpisie na Facebooku.

Dzisiaj, nie doczekawszy zbliżających się 85. urodzin, odszedł Aleksander Skowroński, aktor przez wiele lat związany z Teatrem Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, gdzie zadebiutował, grając postać Melchiora w „Pastorałce” Schillera w reżyserii Natalii Gołębskiej, z Towarzystwem Wierszalin w Białymstoku, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Wybrzeże w Gdańsku. W dowód uznania dla jego dokonań artystycznych Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP wyróżniła go w 2012 roku swoją najwyższą Nagrodą HENRYK. Odszedł niezapomniany emerytowany ogniomistrz, ojciec komendanta z obrazu "U pana Boga w ogródku”... Żegnaj!- czytamy we wpisie.

Dominic D'Angelica, Patrycja Sobolewska"Top Model". Patrycja Sobolewska komentuje oświadczenie Dominica D'Angelica

Aleksander Skowroński chorował na serce, miał zwyrodnienie stawów, niewydolność oddechową, a także cukrzycę. Aktor miał także problemy finansowe. Mieszkał w zadłużonym mieszkaniu komunalnym, w którym nie działała większość sprzętów. Warunki w lokalu były na tyle złe, że latem tego roku reżyser Adam Nalepa zainicjował zbiórkę na rzecz aktora na stronie siempomaga.pl. Zebrano wówczas 170 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Morawiecki po wyroku TK. "Ten, kto nie żyje, nie może realizować prawa do wolności wyboru" [całe orędzie]
Więcej o: