Michał Piróg broni Dominica z "Top Model". "Nie przekreśla się nigdy nikogo tak długo, jak istnieją przesłanki na czyjąś niewinność"

Michał Piróg odniósł się do sytuacji związanej z Dominicem D'Angelica. Prosi internautów o rozwagę.

W poniedziałek wieczorem wyciekły informacje o przeszłości Dominica D'Angelica. Uczestnik 9. edycji siedem lat temu został skazany za przestępstwo na tle seksualnym. Miał dopuścić się stosunku płciowego z osobą poniżej 16. roku życia. W związku z ingerencją fanów i mediów stacja TVN zdecydowała się odsunąć uczestnika od finału. Mimo to w sieci nadal jest burza, a zdania internautów są podzielone. Teraz w obronie Dominica staje Michał Piróg.

Zobacz wideo Michał Piróg zdradził na wizji, że Krzysztof Zalewski ma żonę!

Michał Piróg o przeszłości Dominica D'Angelica

Michał Piróg od pierwszej edycji programu wspiera początkujących modeli i modelki. Często bronił ich przed jurorami i krytyką. Podobne stanowisko zajął w sprawie afery z Dominikiem D'Angelica. Apeluje do internautów, by powstrzymali się od osądu i krytyki.

Raz podłożony ogień wywołuje pożar, a ten bezpowrotnie i bezlitośnie trawi wszystko na swojej drodze. Efekt jest nieodwracalny. Jest mi przykro, że nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść. Bez mrugnięcia okiem, bez zastanowienia, bez wysłuchania drugiej osoby. Nauczono mnie, że nie przekreśla się nigdy nikogo tak długo, jak istnieją przesłanki na czyjąś niewinność. Ludzi bez pieniędzy i znajomości łatwo jest skazać, ale na pewno nigdy ich się nie wypuszcza z powrotem na wolność ot, tak. Emocje są bardzo złym doradcą, wiec radzę ochłonąć. Poczekać i dać możliwość obrony. Wieszanie na szubienicy i palenie na stosach pochłonęły tysiące niewinnych osób - czytamy w jego poście.
 

Jednak jego przesłanie nie każdemu przypadło do gustu. Jedna z internautek zasugerowała Pirógowi zbyt pobieżne podejście do tematu.

Michał, wyrok był? Był. Za kradzież batona? Nie. Za przestępstwo seksualne. Ja temu chłopakowi dobrze życzę i wierzę w resocjalizację, ale osoby z taką przeszłością nie powinny być promowane na celebrytów w programach rozrywkowych. Dominicowi życzę wszystkiego dobrego, ale decyzja o usunięciu z programu jest słuszna.
Ja nie mówię o decyzji usunięciu. Jest ona dla mnie jak najbardziej oczywista. Natomiast mówię o skreślaniu człowieka. Wyrok był, ale czym są inne działania w przestępstwach seksualnych? Ja tego nie wiem ani 99,9999% pismaków oraz internautów - odpowiedział Michał Piróg.

Michał PirógMichał Piróg Michał Piróg - Instagram

Warto dodać, że w oficjalnych rejestrach skazanych hrabstwa Amador (stan Kalifornia) widnieją dane modela. D'Angelica odbył karę.

Czekamy na oświadczenie Dominica.

Więcej o: