Prezydent Wrocławia wyśmiewa Sławomira Świerzyńskiego: Takich "frajerów", jak ja słuchających Kultu i Kazika, jest wielu

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk dołączył się do akcji wspierania artystów i kupił płytę Kultu. Przy okazji zadrwił ze Sławomira Świerzyńskiego i zespołu Bayer Full.

O Sławomirze Świerzyńskim, liderze zespołu Bayer Full, w ostatnich dniach jest bardzo głośno. Wszystko za sprawą Funduszu Wsparcia Kultury, dzięki któremu wokalista może dostać aż 500 tysięcy złotych dotacji. Ogromne dofinansowanie dla zespołu wywołało wiele kontrowersji. Świerzyński wydaje się być mocno zdziwiony negatywnymi komentarzami i chętnie udziela wywiadów oraz komentarzy w mediach. Teraz do jego postawy i wypowiedzi odniósł się prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zobacz wideo Piotr Rubik ironicznie o dofinansowaniach dla artystów

Prezydent Wrocławia o zespole Bayer Full

Jeden z wywiadów Świerzyńskiego dla stacji Polsat, odbił się głośnym echem w mediach. Wokalista zadrwił wtedy z zespołu Kult, który nie chciał dofinansowań, a prosił swoich fanów jedynie o zakup płyty. Świerzyński wyśmiał pomysł Kazika i powiedział:

A kto chciałby kupić ich płytę? Kto jeszcze ich słucha?

Te słowa oburzyły fanów Kazika, którzy podkreślili, że takie słowa powiedział zespół słynący tylko z jednej piosenki. Stronę w sprawie obrał także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Zamieścił on wideo, na którym kupuje płyty Kazika.

Dobry wieczór moi drodzy. Ostatnio usłyszałem od pewnego gentlemana stwierdzenie "kto dzisiaj słucha Kultu i Kazika?". Dodam, że ten gentleman jest znany przeze mnie tylko z jakiegoś hitu o "majteczkach w kropeczki". No to ja chciałbym oznajmić temu jegomościowi: takich "frajerów", jak ja słuchających Kultu i Kazika, jest wielu. A ja słucham go od dawna, bo to utwory mojej młodości. No i właśnie dlatego dzisiaj kupiłem płytę Kultu - powiedział polityk.

Warto dodać, że wicepremier oraz minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński poinformował na swoim koncie na Twitterze o decyzji związanej ze wstrzymaniem przyznania wypłat "do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.