Anita Sokołowska komentuje strajki w Polsce. Zwraca się do policji: Co robicie? Kogo ochraniacie? HAŃBA. Jest i mocna grafika

Anita Sokołowska na Instagramie odniosła się do tego, co wydarzyło się w środę na ulicach Warszawy. Wyraziła swoje oburzenie m.in. za pomocą przykuwającej wzrok grafiki przedstawiającej oko.

W środę po raz kolejny Polki i Polacy wyszli na ulice, by walczyć o prawa kobiet. Podczas Strajku Kobiet doszło do brutalnej akcji. Nieumundurowani policjanci zmieszali się z tłumem, pojawiły się akty przemocy. Według relacji dziennikarza Onetu, funkcjonariusze mieli używać pałek oraz gazu łzawiącego. Część protestujących spanikowała, gdyż myślała, że to nacjonaliści, próbujący ich sprowokować. Doszło do zamieszania.

Zobacz wideo Komorowski komentuje

Anita Sokołowska komentuje Strajk Kobiet

Te wydarzenia wstrząsnęły Anitą Sokołowską. Aktorka dodała emocjonalny wpis na Instagramie. Zwróciła w nim uwagę na zachowanie policjantów i zwróciła się do służb:

Anita SokołowskaAnita Sokołowska udostępniła wiadomość od policjantki. "Jesteśmy także kobietami"

Nie mogę wciąż uwierzyć w to, co wczoraj wydarzyło się na ulicach mojego miasta. Państwo wypowiada wojnę obywatelom. HAŃBA. Policja! Co robicie? Kogo ochraniacie? HAŃBA. POLICJO! Macie bronić Demokracji i Obywateli! Dla kogo służcie? HAŃBA, HAŃBA, HAŃBA - brzmi.
 

Sokołowska w dalszej części przytoczyła relację aktywisty Barta Straszewskiego. Wynika z niej, że ucierpiało mnóstwo ludzi, którzy oberwali pałkami i gazem pieprzowym. Dziennikarzowi Onetu wybito bark, a 23 osoby zostały zatrzymane. Aktywista zapewnia, że był to marsz pokojowy, nikt nie atakował funkcjonariuszy.

Ale i tak polska policja użyła siły - stwierdził gorzko.

Agata DudaAgata Duda wspiera Strajk Kobiet? Internauci nie mają wątpliwości. Ta kreacja stała się już hitem sieci

Aktorka udostępniła także hasła skierowane do policjantów. "Zdejmij mundur, przeproś matkę" - głosi jeden z nich. Dodała także inny post, za pomocą którego wyraziła, jaki dzisiaj ma nastrój. Autorem grafiki jest Matylda Damięcka.

 

Internauci podziękowali jej za to, że głośno mówi o tak ważnych sprawach i jako osoba publiczna zabiera głos.

Więcej o: