Papież Franciszek polubił na Instagramie zdjęcie modelki erotycznej. Natalia Garibotto żartuje: Pójdę do nieba

Tajemniczy "lajk" papieża Franciszka zniknął już spod półnagiego zdjęcia modelki erotycznej Natalii Garibotto. W sieci jednak nic nie ginie.

Papież Franciszek jest wyjątkowym duchownym. Pomimo sztywnych ram obowiązujących w Watykanie, stara się iść z duchem czasu i dostosować do potrzeb wszystkich wierzących, także tych najmłodszych. Siedem lat temu Kościół wprowadził nową opcję dla wiernych - mogli uzyskać odpuszczenie grzechów... na Twitterze. Jednak nie za darmo. Jak podkreślali księża i kardynałowie, aby otrzymać rozgrzeszenie należało wziąć udział w mszy online podczas Światowych Dniu Młodzieży Katolickiej w Brazylii.

Papież Franciszek, Robert LewandowskiNawet papież pogratulował Lewandowskiemu!

ZOBACZ TEŻ: Papież Franciszek udziela odpustów przez Twittera!

Trzy lata później papież Franciszek zdecydował się na kolejny krok w stronę nowoczesności i cyfrowego świata - założył konto na Instagramie. Niedługo później pojawiło się pierwsze selfie głowy Kościoła. Młodzi docenili wyjście papieża Franciszka naprzeciw ich potrzebom. Licznie zaobserwowali jego profil.

CZYTAJ TEŻ: Papież Franciszek założył konto na Instagramie. Jest i selfie! Co jeszcze pokazuje?

Papież Franciszek "polajkował" zdjęcie modelce erotycznej

To, co wydawało się błogosławieństwem, ostatecznie okazało się... zmorą. Modelka erotyczna Natalia Garibotto pochwaliła się w sieci dowodami na to, że jej półnagie zdjęcie, do którego pozuje w seksownym przebraniu uczennicy, polubił sam papież Franciszek!

Przynajmniej pójdę do nieba. Zaraz wracam, jadę do Watykanu! - napisała z przekąsem na Twitterze modelka.

Tajemnicy "lajk" zniknął już spod zdjęcia modelki, ale w sieci nic nie ginie, a dowody na jego istnienie - zachowano.

Natalia GaribottoNatalia Garibotto instagram.com

Papież FranciszekPapież Franciszek instagram.com

Donald Tusk z rodziną w Watykanie u papieża FranciszkaTusk pokazał twarz wnuczki. Odwiedził papieża Franciszka

To nie jedyna wpadka papieża Franciszka w ostatnich latach. Przypomnijmy, jak na początku roku odtrącił jedną z wierzących: Papież Franciszek uderzył kobietę w dłoń, bo nie chciała go puścić. Szokujące wideo obiegło świat. Dzień później komentował tę sytuację

Więcej o: