Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor znany z "Barw szczęścia" miał 69 lat. "Chorował na serce. Nie wytrzymało"

Janusz Leśniewski nie żyje. Znany aktor telewizyjny i teatralny zmarł w wieku 69 lat. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor grał w takich produkcjach jak "Barwy szczęścia", "Na Wspólnej", "Ojciec Mateusz" czy "Leśniczówka". Występował też w Teatrze Ochota i Teatrze Powszechnym. Stronił od kolorowej prasy i starał się skupiać na budowaniu swojej pozycji zawodowej. 

Zobacz wideo

Jak donoszą media, aktor zmagał się z problemami z sercem. O śmierci Leśniewskiego poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

ZOBACZ TEŻ: Witold Sadowy nie żyje. Najstarszy polski aktor zmarł w wieku 100 lat

Janusz Leśniewski nie żyje. Aktora pożegnał Związek Artystów Scen Polskich oraz znajomi artyści

Na facebookowej stronie Związku Artystów Scen Polskich pojawił się obszerny wpis ze wspomnieniem aktora. 

Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w Oddziale Warszawskim TVP (WOT). (...) Od lat działał społecznie w ZASP-ie pełniąc w nim różne funkcje. Parę tygodni temu koledzy powierzyli mu rolę przewodniczącego Sekcji Repartycyjnej Innych Form Audiowizualnych. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca... - czytamy w poście.

Leśniewskiego pożegnali także znajomi ze środowiska artystycznego.

Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie wiem, co napisać. Chorował na serce. Nie wytrzymało. Śpij spokojnie, Januszku - napisał Wiktor Zborowski.
Odszedł Człowiek, Artysta, którego bardzo kochałem... Odpoczywaj Januszu, i miej dobre sny!  - odniósł się reżyser Jerzy Antczak.

Janusz Leśniewski zmarł 15 listopada 2020 roku.

Więcej o: