"The Crown". Porównaliśmy sceny z serialu do prawdziwego życia "royalsów"

15 listopada odbyła się premiera 4. sezonu serialu "The Crown". Porównaliśmy kilka scen z serialu do zdjęć z prawdziwych wydarzeń. Zobaczcie zdjęcia.

"The Crown" jest jednym z najchętniej oglądanych seriali Netfliksa. Trudno się więc dziwić, że fani "royalsów" z zapartym tchem czekali na premierę 4. sezonu, która została zaplanowana na 15 listopada. Postanowiliśmy porównać serialowe sceny z życia rodziny królewskiej do tych, które wydarzyły się naprawdę. Zobaczcie, jak producenci ograli kluczowe sceny w "The Crown". 

Zaręczyny księcia Karola i księżnej Diany

W 1981 roku książę Karol oświadczył się księżnej Dianie, a ona powiedziała "tak". Następca tronu wręczył wybrance swojego serca szafirowy pierścionek, który dziś należy do księżnej Kate. 

Księżna Diana i książę KarolKsiężna Diana i książę Karol Netflix 'The Crown', East News

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Książęca para pobrała się w lipcu 1981 roku w katedrze świętego Pawła w Londynie, zaledwie kilka miesięcy po zaręczynach. Legendarna suknia Diany z bufkami została stworzona przez brytyjski duet projektantów Davida i Elizabeth Emanuel.

Ślub księżnej Diany i księcia KarolaŚlub księżnej Diany i księcia Karola Netflix 'The Crown', East News

Inwestytura księcia Karola

Choć królowa Elżbieta II wydała dekret, w którym nadała Karolowi tytuły księcia Walii i hrabiego Chester w lipcu 1958 roku, uroczystość przyjęcia przez Karola księstwa miała miejsce dopiero 11 lat później. Odbyła się 1 lipca 1969 roku w Zamku Caernarfon. 

Inwestytura księcia KarolaInwestytura księcia Karola Netflix 'The Crown', East News

Koronacja królowej Elżbiety

Królowa Elżbieta przejęła tron po królowej-wdowie Marii Teck, która zmarła 24 marca 1953 roku na raka gardła. Przed śmiercią wyraziła jednak swoją ostatnią wolę, aby nie przekładać koronacji Elżbiety. Odbyła się więc ona zgodnie z planem w czerwcu 1953 roku w opactwie westminsterskim.

Koronacja królowej ElżbietyKoronacja królowej Elżbiety Netflix 'The Crown', East News

Księżna Diana i książę Karol w Australii

Diana i Karol już jako małżeństwo wyjechali w podróż po Australii w 1981 roku. Na jednej z gal w Sydney zakochani tańczyli ze sobą do rana. Diana miała na sobie niebieską suknię z falbanami projektu Bruce'a Oldfielda.

Księżna Diana i książę Karol w AustraliiKsiężna Diana i książę Karol w Australii Netflix 'The Crown', East News

Księżna Diana - ulubienica mediów

Księżna Diana była ulubienicą mediów. Zawsze byli tam, gdzie akurat miała się pojawić. Paparazzi nie dawali jej spokoju nawet wtedy, kiedy miała już dość ich zainteresowania i prosiła o spokój. 

Księżna Diana i paparazziKsiężna Diana i paparazzi Netflix 'The Crown', East News

Królowa Elżbieta na miejscu tragedii w Aberfan

21 października 1966 roku w walijskim Aberfan zdarzyła się niebywała tragedia. W wyniku osunięcia się hałdy węglowej zginęły aż 144 osoby, w tym 116 dzieci. Królowa Elżnieta zwlekała aż osiem dni, zanim pojawiła się na miejscu tragedii, by złożyć hołd ofiarom.

Królowa Elżbieta w AberfanKrólowa Elżbieta w Aberfan Netflix 'The Crown', East News