"The Crown". Konflikt królowej Elżbiety II i Margaret Thatcher, romans księcia Karola. Kiedy i gdzie można obejrzeć czwarty sezon?

Czwarty sezon "The Crown" będzie miał swoją premierę już wkrótce. Na czym skupi się kolejna odsłona dziejów brytyjskiej monarchii pod panowaniem królowej Elżbiety II? Jak w nowej roli poradzi sobie Olivia Colman i Gillian Anderson? Tego dowiemy się już za kilka dni.

Czwarty sezon "The Crown" pojawi się w sieci już z końcem tego tygodnia. Wiadomo, że w serialu doszło do kilku zmian dotyczących m.in. obsady, ale i postaci, które wcześniej nie występowały w produkcji. Czym zaskoczy nas serialowa Elżbieta II, grana przez Olivia Colman i Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher?

"The Crown" co będzie się działo w czwartym sezonie?

Pierwszy sezon "The Crown" trafił na Netflix w 2016 roku, a drugi rok później. Na trzecią odsłonę widzowie musieli trochę poczekać - jego premiera została zaplanowana na listopad 2019 roku. Niemal 12 miesięcy później do sieci trafił kolejny serialowy fragment dziejów brytyjskiej monarchii, a wraz z nim liczne zmiany. Do najważniejszych można zaliczyć m.in. nową aktorkę w roli Elżbiety II - Claire Foy zastąpiła Olivia Colman, pojawiła się Margaret Thatcher, którą zagra Gilian Anderson. Widzowie wnikliwie przyjrzą się także losom królewskiej pary - księciu Karolowi i księżnej Dianie.

Akcja rozgrywa się na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Królowa Elżbieta i reszta rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę dla księcia Karola, który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje kawalerem. Chodzi im oczywiście o zabezpieczenie linii sukcesji tronu. Idealną osobą okazuje się urocza, młoda i trochę naiwna Diana Spencer, która bardzo szybko zostaje wciągnięta w interesy rodziny i coraz głębiej brnie w związek z Karolem. Dalsze losy pokażą, jak bardzo będzie tego żałować.

Zobacz też: Rodzina królewska skomentowała scenę z serialu "The Crown". To wymowny zbieg okoliczności

Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher, które przekładają się również na stosunki między królową a kobietą-premier. 

"The Crown" Kiedy i gdzie oglądać czwarty sezon?

Premiera czwartego sezonu "The Crown" już 15 listopada na Netfliksie. Wiadomo, że na kolejny - i przedostatni - będzie trzeba dłużej poczekać. Twórcy serialu potwierdzili w ostatnich tygodniach, że powstanie szósta odsłona, będąca jednocześnie finałową serią. 

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.