Chcesz obejrzeć czwarty sezon "The Crown"? Przypomnij sobie, co wydarzyło się w trzecim

Już w najbliższą niedzielę na platformie Netflix odbędzie się premiera czwartego sezonu serialu "The Crown". Przypomnijmy sobie zatem, co działo się wcześniej u rodziny królewskiej.

"The Crown" zdobyło ogromną sympatię widzów i popularność. Serial platformy Netflix, który opowiada tak realistycznie o historii brytyjskiej rodziny królewskiej, ma fanów na całym świecie. Już w najbliższą niedzielę 15 listopada zostanie wyemitowany czwarty sezon serialu, w którym pojawi się m.in. księżna Diana i "Żelazna Dama" Margaret Thatcher. Przypomnijmy sobie zatem, jak wyglądał poprzedni sezon "The Crown".

Zobacz wideo Historia księżnej Diany w 4. sezonie "The Crown"

"The Crown" streszczenie odcinków trzeciego sezonu

Odcinek 1: Olding

Jest rok 1964, a wybór nowego premiera jest powodem do niepokoju dla Elżbiety i księcia Filipa. Jak pamiętamy z historii, to właśnie w tym roku premierem Wielkiej Brytanii zostaje Harold Wilson. Królowa dowiaduje się, że polityk był kiedyś szpiegiem KGB. Później okazuje się, że szpieg jest także w pałacu Buckingham.

Odcinek 2: Margaretology

Księżniczka Małgorzata razem z mężem jadą do Ameryki. Elżbieta żegna ich na lotnisku i dziękuje siostrze za pomoc. Księżniczka Małgorzata szybko staje się gwiazdą każdej imprezy. Udaje jej się także dostać do Białego Domu i namówić prezydenta USA do pomocy Wielkiej Brytanii. Mimo sukcesu księżniczki, mąż Elżbiety II radzi żonie, by nie powierzała spraw kraju młodszej siostrze.

Odcinek 3: Aberfan

Katastrofa Aberfan wstrząsnęła krajem, ale królowa Elżbieta II nie zamierza złożyć hołdu zmarłym osobom. W pogrzebie bierze udział tylko książę Filip, a chwilę później Elżbieta dostaje list, w którym zarzucono jej brak empatii.

Księżna DianaWiemy, jak będzie wyglądała księżna Diana w "The Crown". Są pierwsze zdjęcia z planu

Odcinek 4: Bubbikins

Matka Filipa jest zagrożona po zamachu stanu w Grecji. Elżbieta razem z mężem szybko reagują i ściągają ją do Wielkiej Brytanii. W międzyczasie coraz więcej ministrów jest zaniepokojonych wydatkami monarchii.

Odcinek 5: Coup

Elżbieta II udaje się do Francji i zastanawia się, kim zastąpić premiera Wilsona. Przedstawia lordowi Mountbatten plan, by oddalić Wilsona od władzy, a on go akceptuje.

Odcinek 6: Tywysog Cymru

Królowa Elżbieta II zabiera najstarszego syna z Uniwersytetu w Cambridge i wysyła go do Walii. Książę Karol zaczyna przyjaźnić się ze swoim nauczycielem, by następnie w długim przemówieniu wyrazić swoje poparcie dla Walii. Elżbietę to denerwuje i każe synowi być bezstronnym.

Odcinek 7: Moondust

Odcinek rozpoczyna się wywiadem z Neilem Armstrongiem, Buzzem Aldrinem i Michaelem Collinsem w lipcu 1969 roku przed ich wyprawą na Księżyc. Przybywają oni później do pałacu Buckingham, by opowiedzieć o niezwykłej wyprawie. Spotyka się z nimi książę Filip. W tym też odcinku także mąż królowej przyznaje, że ma depresję i kryzys wieku średniego.

Odcinek 8: Dangling Man

Po raz pierwszy zostają poruszone relacje księcia Karola z Andrew Parkerem Bowles i Camillą Shand. Książę Karol uważa także, że to okrutne wybierać komuś żonę. Elżbieta II ostatni raz spotyka się z księciem Windsoru, który pod koniec odcinka umiera we Francji.

Gillian Anderson"The Crown". Gillian Anderson zagrała Margaret Thatcher. Aktorka musiała wyzbyć się uprzedzeń

Odcinek 9: Imbroglio

Ten odcinek głównie jest poświęcony relacji księcia Karola z Camillą. Jego matka robi wszystko, co może, by zakończyć ich związek. Dopuszcza się nawet spisku, by uchronić syna. W międzyczasie wybucha strajk górników.

Odcinek 10: Cri de Coeur

Małgorzata rozpoczyna romans z Roddym Llewellyn. Zakochani wybierają się w podróż na Karaiby, gdzie przyłapują ich fotoreporterzy. Elżbieta się wścieka i rozkazuje im wrócić do Wielkiej Brytanii. Odcinek kończy się targnięciem się na życie przez Małgorzatę.

Więcej o: