Gillian Anderson zagrała w "Z Archiwum X", teraz pojawi się w "The Crown". Metamorfoza do roli Margaret Thatcher robi wrażenie

Gillian Anderson pojawi się w czwartym sezonie "The Crown" jako Margaret Thatcher. 15 listopada na Netfliksie zobaczymy jej debiut w nowej roli. Ciekawi?

M"The Crown" pojawi się na Netflixie już pod koniec tego tygodnia, a wraz z nim - debiutująca w roli Margaret Thatcher Gillian Anderson. Nie da się ukryć, że to właśnie postać słynnej polityczki i - genialna zresztą - metamorfoza aktorki wzbudzają w tym sezonie niemal takie same emocje, jak wątek księcia Karola i księżnej Diany. Gillian Anderson musiała długo pracować nad poznaniem i zrozumieniem swojej postaci, w którą się wciela. Wiemy, że wizualnie z pewnością udało się oddać cechy urody premier Wielkiej Brytanii, jednak jak aktorka sprawdzi się w nowej roli - dowiemy się już 15 listopada. 

Gillian Anderson przeszła metamorfozę do roli Margaret Thatcher

Gillian Anderson wkrótce pojawi się na ekranie za sprawą roli Margaret Thatcher w "The Crown". Aktorka jest już jednak znana szerszej publiczności za sprawą agentki Scully z "Z Archiwum X". Oprócz udziału w serialu telewizyjnym wystąpiła również w kilku produkcjach przeznaczonych na duży ekran, m.in. grając u boku Sharon Stone w filmie "Potężny i szlachetny" i kinowej wersji "Z Archiwum X".

Z Archiwum XZ Archiwum X EASTNEWS

Ostatnio wystąpiła także w "Sex Education", gdzie wcieliła się w matkę jednego z bohaterów, Jean Milburn. 

Sex EducationSex Education EASTNEWS

Kariera Gillian bez wątpienia nabierze tempa za sprawą roli w "The Crown". Już dziś jej słynna charakteryzacja na Margaret Thatcher zalewa internet i pojawia się niemal wszędzie. Gwiazda wygląda na ekranie tak, jakby przeniosła się wprost do lat 70., a jej wyraz twarzy i mimika idealnie oddają styl bycia premier Wielkiej Brytanii. Anderson w wywiadzie z "Harper's Bazaar" zdradziła, jak przygotowywała się do roli.

Zobacz też: Młoda i piękna Margaret Thatcher. Tak, to naprawdę "żelazna dama".

Musiałam dojść do punktu, w którym moja rola nie będzie miała nic wspólnego z moimi opiniami na temat jej działań. Chodziło mi najbardziej o nią, jako człowieka, jej motywacje jako polityka i przede wszystkim jako matki - powiedziała Anderson.

Serialowa Thatcher przyznaje, że mentalne przygotowanie do roli to długi i złożony proces.

Do pewnego stopnia bardzo pomocne jest dla aktora, przynajmniej z mojego doświadczenia, zakochanie się w granej przez siebie postaci, niezależnie od tego, co o niej sądzisz - szczególnie, jeśli jest to postać historyczna - mówiła dalej.

W "The Crown"  będziemy mogli przyjrzeć się nie tylko jej działaniom politycznym, ale i specyficznej relacji z królową Elżbietą II. To właśnie ona wciągnie Zjednoczone Królestwo w walkę o Falklandy-Malwiny, powodując tym samym zgrzyty we Wspólnocie Narodów. Thatcher, będąca pierwszą kobietą-premier w historii państwa, stanie się także powodem, dla którego Brytyjczycy zaczną obawiać się, czy jej kontrowersyjna polityka jest właściwa - zaczną zresztą także odczuwać pierwsze konsekwencje jej rządów.

'The Crown 4''The Crown 4' fot. Netflix

W serialu widzowie zobaczą liczne nawiązania do historii Wielkiej Brytanii w kontekście rodziny królewskiej. W czwartym sezonie "The Crown" akcja rozgrywa się na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Jako najważniejsze wątki można wymienić próbę zapewnienia przez królową Elżbietę II gwarancji sukcesji tronu, napięcia między nią, a Margaret Thatcher i rodzący się romans Karola z Dianą Spencer, a także dalsze, tragiczne losy pary.

'The Crown 4''The Crown 4' Des Willie / Des Willie/Netflix

 Myślicie, że sprawdzi się w tej roli?

Zobacz wideo "The Crown" to najlepsza produkcja o rodzinie królewskiej? Na pewno jedna z droższych
Więcej o: