Samuel Pereira nie jest już redaktorem naczelnym portalu TVP.Info. Przesądziła jego ostatnia wpadka. "Tego było za wiele"

Samuel Pereira po trzech latach przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego portalu TVP.info - podaje serwis wirtualnemedia.pl. Wszystko przez wpadkę i przekręcenie imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Samuel Pereira od sierpnia 2017 roku był redaktorem naczelnym portalu TVP.Info. Na stanowisku zastąpił zwolnionego przez Jacka Kurskiego Dominika Zdorta. Pod wodzą 31-latka TVP.Info przekształciło się w portal informacyjny rządu, ale jego ostatnia wpadka przesądziła o utracie stanowiska.

Zobacz wideo Owsiak przypomina, jak TVP wspierała WOŚP: Danuta miała łzy w oczach, jak mówiliśmy o Orkiestrze

Samuel Pereira nie jest już redaktorem naczelnym

Samuel Pereira wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by relacjonować wybory prezydenckie. Walka o urząd prezydenta, tocząca się między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem wzbudzała ogromne emocje. Dziennikarz podczas wystąpienia na żywo zaliczył sporą wpadkę, przekręcając imię Joe Bidena (nazwał go Joy). Momentalnie błąd wychwycili widzowie, którzy nie szczędzili krytyki.

Poniżej możecie zobaczyć pomyłkę Pereiry.

Jak możemy przeczytać na portalu wirtualnemedia.pl, po tym wydarzeniu zostały wprowadzone zmiany w strukturach TVP Info.

Warto jednak dodać, że Samuel Pereira był redaktorem naczelnym portalu TVP.Info, nie kanału telewizyjnego TVP Info. Portal internetowy nie należał do struktur Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jak wszystkie rodzime programy Telewizji Polskie. Podlegał on bowiem pod Ośrodek Serwisów i Kanałów Internetowych.

Zatem sama stacja TVP Info nie miała większego wpływu na portal i publikowane na nim treści. Potwierdziła to także osoba blisko współpracująca ze stacją TVP.

Wszystkie wpadki, jakie się tam pokazywały, szły na nasz rachunek, bo nikt nie wiedział, że nie mamy wpływu na portal. W końcu miarka przebrała się, gdy Samuel Pereira poleciał do USA i "relacjonował" przebieg wyborów prezydenckich. Delikatnie mówiąc - było to mało profesjonalne, nadawało się bardziej na jakiegoś wideobloga. Cała robota profesjonalnych ekip TVP Info na miejscu znalazła się nagle w cieniu tego, co pokazywał Samuel, bo dziennikarze komentowali tylko to. Tego było już za wiele - powiedział informator dla portalu wirtualnemedia.pl

Po tej wpadce zarząd postanowił przenieść portal TVP.info do TAI (Telewizyjnej Agencji Informacyjnej), a osobą wytypowaną do zarządzania zespołem stał się Daniel Liszkiewicz, który także jest wiceszefem publicystyki TVP Info. Teraz Liszkiewicz będzie sprawował obie to funkcję.

Co zatem z Samuelem Pereirą? Dziennikarz zostanie zastępcą kierownika redakcji mediów interaktywnych. Na tym zmiany personalne mają się zakończyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.