Małgorzata Trzaskowska o początkach znajomości z mężem. "Znalazła go na zdjęciu, upatrzyła". Jakie wartości wpaja dzieciom?

Małgorzata Trzaskowska pojawiła się w "Dzień Dobry TVN", gdzie rozmawiała z Dorotą Wellman. Opowiedziała o tym, jak zakochała się w Rafale Trzaskowskim oraz zdradziła, co chce przekazać swoim dzieciom.

W poniedziałkowym wydaniu "Dzień Dobry TVN" wyemitowano wywiad z Małgorzatą Trzaskowską. Podczas ostatnich wyborów prezydenckich, w których startował jej mąż Rafał Trzaskowski, mocno się udzielała, czym zaskarbiła sobie sympatię. Wielu żałowało, że nie została pierwszą damą, bo - jak sama zapewnia - na pewno nie stałaby z boku i mocno angażowałaby się w sprawy społeczne.

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski żartuje z wyborcami

Małgorzata Trzaskowska o życiu rodzinnym

Jedno z pytań zadanych przez Dorotę Wellman dotyczyło tego, czym teraz zajmuje się żona prezydenta Warszawy. Okazuje się, że jest bardzo aktywna. Założyła fundację "Wspólnota kobiet", którą aktualnie rozwija. Mimo tego znajduje też czas na zajmowanie się domem i wychowywaniem dzieci.

Jestem przyzwyczajona do tego, że zarządzam naszym życiem. Mąż to docenia i dobrze się z tym czuje. Bardzo dużo robię ja, ale jeśli chodzi o gotowanie, to mąż jest mistrzem. Lubi to robić, jest kreatywny - mówiła.

Małgorzata Trzaskowska z dziećmiTrzaskowska w osobistym wpisie: Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze

Rozmowa skupiła się także na wychowywaniu dzieci. Dorota Wellman chciała wiedzieć, jakie wartości wpajają 16-letniej Aleksandrze i 11-letniemu Stanisławowi. Starają się poświęcać im czas i organizować plan tak, by wieczory spędzać razem.

Przede wszystkim chcemy, aby nasze dzieci widziały świat oczami innymi ludźmi i były tolerancyjne. Żeby potrafiły wyhaczyć granicę między życiem zawodowym, a życiem prywatnym - wyznała.

Trzaskowscy są małżeństwem od 2002 roku. W "DD TVN" dowiedzieliśmy się, kiedy zwrócili na siebie uwagę. Rafał studiował z bratem Małgorzaty w Kolegium Europejskim. Poznali się podczas zakończenia roku, kiedy pojechała wspierać brata. Gdy tylko zobaczyła Rafała na żywo, od razu pomyślała, że to będzie jej mąż. Wtedy się też zapoznali. Jednak okazuje się, że nieco pomogła szczęściu. Już wcześniej "wyhaczyła" Trzaskowskiego na zdjęciu, które pokazał jej brat:

Znalazła go pani na zdjęciu, upatrzyła - śmiała się Wellman.
Nie zaprzeczam, że to była miłość od pierwszego wejrzenia - mówiła rozbawiona Trzaskowska.

Rafał i Małgorzata TrzaskowscyRafał Trzaskowski zdradził, kiedy zrozumiał, że Gosia to kobieta jego życia

Wspomniała też, że i ona wcześniej wpadła Rafałowi w oko. On również zwrócił na nią uwagę, przeglądając zdjęcia przyjaciela. Gdy ją zobaczył na ujęciu, dopytywał się, kim jest. Przyszła żona prezydenta Warszawy miała wtedy 19 lat, ukochany był od niej sześć lat starszy. W tym roku będą obchodzić 18. rocznicę ślubu.