Michał Wiśniewski szczerze o ministrze edukacji. "Co mogę panu Czarnkowi powiedzieć? To byłyby bardzo niecenzuralne słowa"

Michał Wiśniewski wyznał, co sądzi o nowym ministrze edukacji. Muzyk skrytykował Przemysława Czarnka.

Michał Wiśniewski od niedawna mocniej angażuje się w sprawy społeczne i polityczne. W niektórych sytuacjach po prostu nie da się czekać w ciszy na rozwój sytuacji i trzeba wyrazić swoje zdanie, co zresztą czyni wiele znanych osób.

Zobacz wideo

Niedawno Wiśniewski napisał piosenkę o "Prezesie", w której nie brakowało dosadnych wyrażeń. Niedługo później muzyk wziął udział w proteście artystów na warszawskiej starówce, gdzie opowiedział nieco o swojej sytuacji finansowej. Teraz wokalista wyraził opinię na temat nowego ministra edukacji i nauki.

Zobacz też: Hanna Lis nie mogła pożegnać umierającej mamy. Ostro komentuje zachowanie Czarnka. "Cholernie bolało"

Michał Wiśniewski krytykuje Przemysława Czarnka z MEN

W najnowszym wydaniu programu "Newsroom" Wirtualnej Polski Michał Wiśniewski został zapytany, jakie ma zdanie o Przemysławie Czarnku. Odpowiedź można uznać za jednoznaczną. Przy okazji wyznał, co sam mógłby nowemu ministrowi powiedzieć, gdyby miał okazję z nim porozmawiać.

Nawet sobie Pani nie wyobraża, co mogę panu Czarnkowi powiedzieć. To byłyby bardzo niecenzuralne słowa – wyznał Wiśniewski.

Zobacz też: Kayah wsparła środowisko LGBT i zaapelowała do rządu. "Bardzo proszę osoby rządzące Polską, by zajęły się ratowaniem gospodarki tego kraju"

Jak stwierdził muzyk, powierzenie Przemysławowi Czarnkowi funkcji szefa resortu edukacji było złym posunięciem. 

To jest wstyd. Myślę, że on nie będzie długo ministrem edukacji narodowej – powiedział.

Jak zapowiedział Wiśniewski, jego dzieci przestaną chodzić do szkoły, gdy edukacja w Polsce będzie się odbywać pod wodzą ministra Czarnka. Ponieważ jednak na razie nie zapowiada się, żeby akurat na tym stanowisku miały zajść jakiekolwiek zmiany, czekamy na rozwój wydarzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.