Joe Biden prezydentem USA? Jeśli tak, to będzie zmiana na stanowisku "pierwszych dzieci". Kim są Ashley i Hunter?

Joe Biden to rywal Donalda Trumpa w tegorocznych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. W czwartkowe popołudnie wszystko wskazuje na to, że zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. To oznacza zmianę na stanowisku "pierwszych dzieci". Kim są Ashley i Hunter?

Tegoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych bez wątpienia można nazwać wyjątkowymi. Tocząca się walka należy do jednej z bardziej zaciętych i póki co z dużą przewagą Joe Bidena. 

Zobacz wideo

Jeśli - jak wskazują na to niepełne wyniki wyborów, znane w czwartkowe popołudnie - Joe Biden wygra z Donaldem Trumpem wyścig do fotela prezydenckiego, nową Pierwszą Damą zostanie Jill Biden. Ale przecież prezydencka rodzina to nie tylko sam prezydent i jego partnerka. Tak jak Donald Trump nigdy nie usuwał w cień swoich dzieci, tak zapewne Joe Biden również nie będzie tego robił. Kim zatem są Ashley i Hunter?

Zobacz też: Kim jest żona kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jill Biden? Była kelnerką oraz modelką

Dzieci Joe Bidena. Co o nich wiemy?

Pierwszą żoną Joe Bidena była Neilia, która w 1972 roku zginęła w tragicznym wypadku samochodowym. Życie straciła wówczas również roczna córka małżeństwa. Synowie, Hunter i Beau, wyszli z wypadku ciężko ranni. Niedługo po utracie żony Biden poznał swoją obecną żonę, Jill. Para wspólnie wychowała synów Joe i córkę, która jest owocem ich związku.

Beau Biden

Beau Biden był pierworodnym synem Joe i Neili. Przyszedł na świat w 1969 roku. Ukończył uniwersytet w Pensylwanii i przez pewien czas pracował jako urzędnik, po czym dołączył do Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Przez rok służył w Iraku, za co otrzymał brązową gwiazdę. W 2002 roku Beau wziął ślub z Hallie Olivere. Para doczekała się dwójki dzieci. Niestety, w 2015 syn Bidena przegrał walkę z rakiem mózgu.

Joe Biden składa przysięgę, obejmując urząd wiceprezydenta USA. Obok niego od lewej strony: żona Jill, córka Ashley oraz synowie - Hunter i BeauJoe Biden składa przysięgę, obejmując urząd wiceprezydenta USA. Obok niego od lewej strony: żona Jill, córka Ashley oraz synowie - Hunter i Beau Fot. EASTNEWS

Hunter Biden

Hunter Biden przyszedł na świat w 1970 roku. Razem z Beau ucierpiał w wypadku, w którym zginęła jego matka i roczna siostrzyczka. Mężczyzna pracuje obecnie jako prawnik i spełnia się jako biznesmen. W wieku 23 lat związał się ze swoją pierwszą żoną Kathleen. Para doczekała się trójki dzieci, jednak w 2019 roku Hunter ostatecznie rozwiódł się z małżonką, na rzecz związku z południowoafrykańską reżyserką Melissą Cohen. Swego czasu nawiązał też kontrowersyjną relację z wdową po swoim bracie. Jak donoszą media, syn Bidena każdego dnia toczy walkę z uzależnieniami.

Ashley Biden

Ashley Biden to jedyne wspólne dziecko Joe i Jill. Urodziła się w 1981 roku. Ukończyła uniwersytet Tulane w Luizjanie, a niedługo później została dyrektorem wykonawczym organizacji non-profit, zorientowanej na reformę wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Kobieta znana jest jako zaangażowana działaczka społeczna. Jednocześnie córka Bidena rozwija swoją markę odzieżową odzieżowej Livelihood, którą założyła w 2017 roku. Od ośmiu lat Ashley związana jest z chirurgiem plastycznym, Howardem Kerinem.

Więcej o: