Jarosław Jakimowicz komentuje stanowisko syna wobec protestów kobiet. "Mam najmądrzejszego syna na świecie"

Jovan Jakimowicz udzielił ostatnio wywiadu, w którym opowiedział nieco więcej o swoich poglądach. Nie zabrakło też pytań o ojca. Jovan wierzy, że udałoby mu się namówić Jarosława Jakimowicza do pójścia na protest kobiet.

sJarosław Jakimowicz to znany aktor i prezenter telewizyjny związany z TVP. Od zeszłego roku możemy oglądać go w cyklu "Pytanie na śniadanie Extra" w Telewizji Polskiej, a od tego roku także w TVP Info, gdzie współprowadzi program społeczno-polityczny "W kontrze".

Dziennikarz nie kryje swoich prawicowych poglądów. Jak się okazuje, nieco odmienne zdanie na pewne tematy ma jego syn, Jovan Jakimowicz, który poparł niedawno Strajk Kobiet. Co na to jego ojciec?

Zobacz też: Syn Jarosława Jakimowicza wspiera Strajk Kobiet. Konserwatywny celebryta twierdzi, że to "bunt"

Syn Jarosława Jakimowicza zabierze ojca na protest?

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołała oburzenie ogromnej części społeczeństwa. Na ulicach protestują tysiące Polek i Polaków. Do grona osób niezgadzających się z zaostrzeniem prawa aborcyjnego dołączył także syn gwiazdy TVP.

Na instagramowym profilu Jovana Jakimowicza pojawiły się trzy zdjęcia z ostatnich protestów. Na każdym z nich widnieje czerwona błyskawica. Nie brakuje też wymownych hasztagów: #tojestwojna, #piekłokobiet, #wolnywybór. 

W ostatniej rozmowie z "Na Temat" Jovan Jakimowicz opowiedział, jak dogaduje się z ojcem niezależnie od różnicy poglądów. Padło także pytanie o to, co musiałoby się stać, by ojciec dołączył do protestujących. Odpowiedź syna może zaskoczyć.

Myślę, że dałbym radę go namówić. Tata mnie słucha i rozumiemy się. A sam powiedział, że nie zgadza się z orzeczeniem Trybunału. Jeśli w strajku chodziłoby tylko o ten problem, to raczej przekonałbym go, żeby poszedł - tłumaczy Jovan. 

Fragment wywiadu możemy znaleźć na instagramowym profilu Jarosława Jakimowicza. Aktor i dziennikarz okrasił zrzut ekranu wymownym opisem.

Mam najmądrzejszego Syna na świecie. Ostatnie stwierdzenie BEZCENNE! - czytamy w poście.
 

Spodziewaliście się takiej reakcji prezentera TVP?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.