Milla Jovovich wspiera Strajk Kobiet! "Jestem po stronie Polek"

Milla Jovovich to kolejna światowa gwiazda, która popiera ogólnopolski Strajk Kobiet, sprzeciwiający się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Aktorka opublikowała obszerny wpis.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji - wciąż nieopublikowany - do tej pory budzi emocje. Polki i Polacy wyszli na ulice, by walczyć o prawa kobiet, a gwiazdy korzystają ze swoich zasięgów i wyrażają oburzenie. Co więcej, protestujących wspiera coraz więcej zagranicznych gwiazd. Ostatnio swoje poparcie wyraziła Miley Cyrus, a teraz protest poparła Milla Jovovich.

Zobacz wideo Rudzińska-Bluszcz: Zadaniem organów państwa powinno być tonowanie nastrojów społecznych

Milla Jovovich poparła protestujące Polki

Milla Jovovich jest amerykańską aktorką, która zasłynęła dzięki roli w filmach z serii "Resident Evil". Mimo ogromnej sławy stara się chronić życie prywatne i najbliższych przed blaskiem fleszy. Jakiś czas temu podzieliła się szczerym wyznaniem mówiąc, że w 2017 roku była w czwartym miesiącu ciąży i podczas kręcenia filmu w Europie Wschodniej rozpoczęła się u niej przedwczesna akcja porodowa. Konieczne było wykonanie aborcji. Jej publiczne wyznanie zbiegło się w czasie z planami zaostrzenia prawa aborcyjnego w kilku stanach USA. Zdradziła, że to było jedno z najbardziej przerażających doświadczeń w jej życiu.

Teraz postanowiła całym sercem wesprzeć protestujące Polki, które walczą o to samo co ona - o prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji.

Jestem po stronie Polek, które rozpoczęły rewolucję z powodu nowych drakońskich praw aborcyjnych, które zostały uchwalone, mówiąc, że kobieta musi urodzić dziecko, nawet jeśli ono umrze przy urodzeniu - napisała.

Następnie przytoczyła historię swojej przyjaciółki, która jej zdaniem idealnie opisuje piekło kobiet.

Siostra Joan Chittister w 2004 roku wytłumaczyła, dlaczego osoby przewijające się aborcji, nie są za życiem - "Właściwie myślę, że w wielu przypadkach twoja moralność jest mocno wybrakowana, skoro zależy ci na samym urodzeniu dziecka, a nie wyżywieniu go, wykształceniu, czy tym by miało dom. Dlaczego tak uważam? Ponieważ nie chcesz, aby szły na to pieniądze z podatków. To nie jest ochrona życia – to tylko ochrona narodzin. Potrzebujemy dużo rozmów o tym, które wytłumaczą, czym jest moralność w obronie życia - czytamy.
 

Warto dodać, że strajki i protesty dalej są planowane w wielu miastach w całej Polsce. Ogólnopolski Strajk Kobiet żąda od polityków m.in zmiany prawa na całkowicie legalną aborcję i zabrania pieniędzy kościołowi i Telewizji Publicznej na rzecz szpitali i medyków walczących z koronawirusem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.