Izabella Łukomska-Pyżalska pozuje nago z ciążowym brzuchem. Pisze o aborcji: Lepiej edukować niż zakazywać

Izabella Łukomska-Pyżalska jest matką sześciorga dzieci, która twardo przedstawia swoje zdanie na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Przyjęta w mediach społecznościowych postawa modelki spotkała się z nieprzychylnymi komentarzami internautów.

Izabella Łukomska-Pyżalska od kilku dni zamieszcza na swoim instagramowym koncie posty dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który zapadł 22 października i wywołał falę ogólnopolskich protestów. Matka sześciorga dzieci mocno zaangażowała się w obronę praw kobiet, które nie mogą przerwać ciąży w momencie wykrycia nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub zdiagnozowania nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka. Modelka wzięła udział w strajkach, podczas których towarzyszyły jej małe pociechy. Izabella jasno wyraża swoje poglądy i tym samym musi mierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami części internautów. Na jeden z nich odpowiedziała na Instagramie.

Izabella Łukomska-Pyżalska o prawie do aborcji

W mediach społecznościowych Izabelli pojawiły się wpisy, w których modelka nawołuje do respektowania praw kobiet.

Moje ciało, mój wybór! I ewentualnie też męża. Fotka z 2005. #mybodymychoice #mojecialomojwybor #wolnośćwyboru - czytamy na profilu celebrytki.
 

Post Łukomskiej-Pyżalskiej wywołał prawdziwą burzę. Przeciwnicy protestów znaleźli miejsce do wyrażania własnej opinii. 

Wybór, czy urodzić czy zabić dziecko, tak? Taki wybór ma mieć kobieta - decydowania o życiu drugiego człowieka?

Na odpowiedź Izabelli nie trzeba było długo czekać. Według modelki lepszym rozwiązaniem problemu jest szerzenie edukacji, niż nakładanie zakazów i nakazów.

Lepiej edukować i zachęcać do rodzicielstwa, niż stosować nakazy, zakazy i kary, które i tak nic nie zmienią. Aborcje były, są i będą, czy się to komuś podoba czy nie. Nikt nie powinien nikomu narzucać swojej wiary ani decydować za czyjeś sumienie.

Zgadzacie się z poglądami modelki?

Zobacz wideo Gwiazdy sprzeciwiają się wyrokowi TK!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.