Izabella Łukomska-Pyżalska pozuje nago z ciążowym brzuchem. Pisze o aborcji: Lepiej edukować niż zakazywać

Izabella Łukomska-Pyżalska jest matką sześciorga dzieci, która twardo przedstawia swoje zdanie na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Przyjęta w mediach społecznościowych postawa modelki spotkała się z nieprzychylnymi komentarzami internautów.

Izabella Łukomska-Pyżalska od kilku dni zamieszcza na swoim instagramowym koncie posty dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który zapadł 22 października i wywołał falę ogólnopolskich protestów. Matka sześciorga dzieci mocno zaangażowała się w obronę praw kobiet, które nie mogą przerwać ciąży w momencie wykrycia nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub zdiagnozowania nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka. Modelka wzięła udział w strajkach, podczas których towarzyszyły jej małe pociechy. Izabella jasno wyraża swoje poglądy i tym samym musi mierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami części internautów. Na jeden z nich odpowiedziała na Instagramie.

Izabella Łukomska-PyżalskaIzabella Łukomska-Pyżalska chwali się sukcesem córki: zagrała w filmie

Izabella Łukomska-Pyżalska o prawie do aborcji

W mediach społecznościowych Izabelli pojawiły się wpisy, w których modelka nawołuje do respektowania praw kobiet.

Moje ciało, mój wybór! I ewentualnie też męża. Fotka z 2005. #mybodymychoice #mojecialomojwybor #wolnośćwyboru - czytamy na profilu celebrytki.
 

Post Łukomskiej-Pyżalskiej wywołał prawdziwą burzę. Przeciwnicy protestów znaleźli miejsce do wyrażania własnej opinii. 

Wybór, czy urodzić czy zabić dziecko, tak? Taki wybór ma mieć kobieta - decydowania o życiu drugiego człowieka?

Na odpowiedź Izabelli nie trzeba było długo czekać. Według modelki lepszym rozwiązaniem problemu jest szerzenie edukacji, niż nakładanie zakazów i nakazów.

Lepiej edukować i zachęcać do rodzicielstwa, niż stosować nakazy, zakazy i kary, które i tak nic nie zmienią. Aborcje były, są i będą, czy się to komuś podoba czy nie. Nikt nie powinien nikomu narzucać swojej wiary ani decydować za czyjeś sumienie.

Tadeusz CymańskiTadeusz Cymański ma powód do zmartwień. Jego córka wspiera Strajk Kobiet. "Nie popieram"

Zgadzacie się z poglądami modelki?

Zobacz wideo Gwiazdy sprzeciwiają się wyrokowi TK!
Więcej o: