"Fakty". Starsza kobieta przerwała wywiad z politykiem PiS. Bartłomiej Wróblewski nie wiedział, jak zareagować

Bartłomiej Wróblewski udzielił krótkiego wywiadu dla "Faktów". Wypowiedź polityka PiS przerwała starsza kobieta, która akurat przechodziła obok.

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodu ciężkich genetycznych wad i śmiertelnych chorób płodu została uznana za niezgodną z Konstytucją. W Polsce zawrzało. Polki i Polacy wyszli na ulice, biorąc udział w kilkudziesięciu tysięcznych demonstracjach. Oliwy do ognia z pewnością dolało ostatnie agresywne przemówienie Jarosława Kaczyńskiego.

Monika Jaruzelska, Jarosław KaczyńskiMonika Jaruzelska komentuje przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. "Ku przestrodze"

Teraz politycy PiS próbują wyciszyć nastroje społeczne. Prawdopodobnie taki cel obrał sobie również Bartłomiej Wróblewski, który 30 października wystąpił w "Faktach" TVN

Zobacz wideo Nieznani sprawcy próbowali zakłócić przebieg Strajku Kobiet. Interweniowała Policja

Starsza kobieta przerwała wywiad

Bartłomiej Wróblewski podpisał się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. Polityk, który według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej" jest Kandydatem PiS na RPO, zgodził się z wyrokiem, jaki wygłosiła Julia Przyłębska. 

Wyrok też [mowa o wyroku TK z 22 października - przyp. red.] w moim przekonaniu nie mógł być inny - mówił na antenie.

Wróblewski próbował tłumaczyć, że posłowie PiS nie są winni, że wyrok, który tak wzburzył Polaków, zapadł teraz, w trakcie epidemii. 

Złożyliśmy wniosek do Trybunału trzy lata temu, nie jesteśmy tu jako posłowie... - zaczął, ale nie skończył, bo jego wypowiedź została przerwana.

Obok przechodziła bowiem starsza kobieta, która pokusiła się o komentarz na temat ostatnich działań rządu. 

Panie Wróblewski, ale żeście narozrabiali - powiedziała.

Bartłomiej Wróblewski w 'Faktach'Bartłomiej Wróblewski w 'Faktach' Screen fakty.tvn24.p

Ta krótka wypowiedź z pewnością nie ucieszy Jarosława Kaczyńskiego. Może ona dowodzić, że również seniorzy - którzy dotąd uznawani byli za istotną część elektoratu popierającego PiS - obwiniają partię Jarosława Kaczyńskiego o złą sytuację w kraju. 

Martyna WojciechowskaMartyna Wojciechowska pokazała nagrania z przygotowań do protestów. Była oburzona

Więcej o: