W programie TVP pojawiła się "zabawna" aluzja do średniowiecznych kar dla kobiet. Prowadzący tłumaczy: "Nie wiem, nie znam treści"

Rafał Patyra, prowadzący program "Rodzinny Express" w TVP próbuje tłumaczyć, jak doszło do tego, że w jego programie padły takie słowa.

Parę dni temu na antenie TVP został wyemitowany kolejny odcinek programu "Rodzinny Express" w którym została poruszona historia Helu. W kontrowersyjnym materiale pojawił się wątek karania kobiet w średniowieczu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie słowa prowadzącego Rafała Patyry, który zasugerował, by te metody znowu wprowadzić w życie. Show emitowano przecież w trakcie protestów w całej Polsce, w których biorą udział głównie kobiety. Materiał szybko rozniósł się po sieci, a prezes TVP zdążył już przeprosić. Teraz skomentował to sam Patyra.

Zobacz wideo Basia Kurdej-Szatan miała zostać prezenterką śniadaniówki! Co sądzi o roszadach w TVP?

Rafał Patyra komentuje kontrowersyjny materiał w TVP

Warto dodać, że kara, do której nawiązywał dziennikarz to odbywanie przez kobiety spacerów z kamieniem na szyi. Taka kara groziła za wszczynanie kłótni na forum publicznym. Kobiety w tamtych czasach nie miały prawie żadnych praw.

Internauci i znane osoby ostro zareagowały na materiał, a Jacek Kurski w oficjalnym oświadczeniu porównał sytuację do... żartu. Tak, wysublimowanego żartu. Odcinek został usunięty, ale portal wp.pl postanowił zapytać Patyrę, co myśli o materiale, którego sam był współtwórcą.

Programy są nagrywane dużo wcześniej. Ten był nagrywany bodajże 11 września. A jeszcze, żeby było ciekawiej i żeby informacja była jeszcze bardziej pełna, to dodam, że programy są nagrywane, kiedy jeszcze nie ma tych felietonów. One są dodawane w postprodukcji.
Także zapowiadając taki felieton, ja nawet nie wiem, gdzie nasza kamera jedzie i z jakiego miejsca robi felieton. Nie mówiąc o tym, że nie znam jego treści - dodał.

Rafał Patyra nie chciał komentować znaczenia treści.

Przypomnijmy, że na oficjalnej stronie Telewizji Polskiej możemy przeczytać, że program "Rodzinny Express", którego Patyra jest współtwórcą, ma "pomóc rodzinom do głębszego przeżywania istoty rodzinności w duchu chrześcijaństwa".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.