Magdalena Ogórek chciała obronić Ryszarda Terleckiego. Wyszło na odwrót. "Brak historii"

Magdalena Ogórek znów na językach wszystkich! Tym razem poszło o jej wypowiedź w programie telewizyjnym.

Pięć lat temu Magdalena Ogórek była kandydatką na prezydenta z ramienia SLD. Po porażce w wyborach szybko okazała się, że bliżej jej do prawicowych aniżeli lewicowych poglądów, a to szybko zostało docenione przez Jacka Kurskiego. Niedoszła pani prezydent od kilku lat jest jedną z twarzy TVP, gdzie u boku Jarosława Jakimowicza prowadzi program "W tyle wizji". Jej ostatnia wypowiedź na antenie odbiła się szerokim echem.

Zobacz wideo Krótka pamięć Magdaleny Ogórek. Twierdzi, że nigdy nie miała nic wspólnego z SLD

Magdalena Ogórek skrytykowała Ryszarda Terleckiego?

W całej Polsce trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jednym z symboli strajkujących jest czerwona błyskawica. Podczas wtorkowego posiedzenia sejmu Ryszard Terlecki skrytykował go.

Patrycja VolnySzczere wyznanie córki Jacka Kaczmarskiego: Byłam w ciąży parokrotnie

Z pewną przykrością stwierdzam, że na sali wśród polityków Lewicy i Platformy Obywatelskiej są osoby, które mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS, ale rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów. Z przykrością to przyjmujemy - powiedział z mównicy.

Temat szybko podchwyciły ogólnopolskie media, w tym także TVP. W programie "W tyle wizji" wyemitowano materiał, w którym wzięto pod lupę wspomniany symbol. Zapowiadała go Magdalena Ogórek.

Brak historii w szkołach może też owocować niezrozumieniem pewnych kwestii - powiedziała do kamery.

Anja Rubik, Jarosław KaczyńskiRubik apeluje do Kaczyńskiego: Proszę o niewykorzystywanie wiary jako amunicji politycznej

Prowadząca chciała najpewniej wbić w ten sposób szpilę protestującym. Wyszło jednak na odwrót, ponieważ w materiale zaprezentowany został nie tylko symbol SS, ale też Poczty Polskiej, Jednostki Wojskowej Grom oraz Grup Szturmowych Szarych Szeregów.

Internauci twierdzą, że Ogórek dyskretnie skrytykowała Terleckiego. Niewykluczone, że zrobiła to nieświadomie. A wy co myślicie?

Więcej o: