Siostra Roberta Lewandowskiego wspiera protest kobiet po wyroku TK. Zamieściła zdjęcie w zaawansowanej ciąży

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodu nieuleczalnej choroby lub uszkodzeń płodu jest niezgodna z konstytucją. Decyzja ta wywołała falę protestów, które wsparła Milena Lewandowska-Miros.

Od zeszłego czwartku w całej Polsce trwają protesty. Ludzie wyszli na ulice z mocnymi hasłami na ustach po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że terminacja ciąży z powodu trwałych i nieodwracalnych wad oraz chorób płodu jest niezgodna z konstytucją. Wyrok wstrząsnął społeczeństwem, które uważa, że to zamach na prawa człowieka i prawa kobiet. 

Milena Lewandowska-Miros wspiera protest kobiet. Opublikowała zdjęcie w zaawansowanej ciąży

Protest za pośrednictwem mediów społecznościowych wsparła także Milena Lewandowska-Miros. Siostra Roberta Lewandowskiego opublikowała swoje czarno-białe zdjęcie w zaawansowanej ciąży, które opatrzyła wymownym podpisem:

Jako kobieta, jako matka solidaryzuję się w walce o prawa człowieka - czytamy. 

Do wpisu dodała także serię hasztagów, które nie pozostawiają złudzeń: #strajkkobiet, #siłakobiet, #razem, #prawakobiet, #prawaczłowieka oraz #mybodymychoice - co oznacza: "moje ciało, mój wybór". 

Głos w tej sprawie zabrała także Iwona Lewandowska, mama Mileny i Roberta: 

Jestem z Ciebie dumna córeczko - napisała.
 

Gwiazdy protestują przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Opowiedziały swoje historie

Milena Lewandowska-Miros to niejedyna osoba publiczna, która zabrała głos po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Swój gniew wyraziła między innymi Małgorzata Rozenek, która w ostrych słowach zwróciła się do Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ TEŻ: Tak wściekłej Małgorzaty Rozenek jeszcze nie widzieliśmy. Dodała ostry wpis o wyroku TK ws. aborcji

Zobacz wideo Klara Lewandowska ogląda kreskówkę, w której postacią jest jej tata

Swoją poruszającą historią podzieliła się także Joanna Koroniewska. Aktorka zdradziła, że sześciokrotnie mierzyła się z poronieniem. Opisała emocje związane z tym traumatycznym przeżyciem. Mówi wprost o wstydzie, poczuciu winy i walce ze sobą. 

CZYTAJ TEŻ: Joanna Koroniewska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego. "Mam dwoje dzieci, ale ciąż miałam osiem"

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.