"50 twarzy Greya". Tych wpadek na pewno nie zauważyliście! Przypominamy te najmocniejsze

Film "50 twarzy Greya" mimo ogromnej popularność zdobył niewysokie oceny. Produkcja w ekranizacji erotyka zaliczyła masę wpadek i błędów, a część scen została usunięta. Zobaczmy zatem je wszystkie.

Książka "Pięćdziesiąt twarzy Greya" E.L. James zdobyła międzynarodową sławę. Nic dziwnego, że Hollywood szybko zdecydowało się zekranizować erotyczną powieść. Niestety, nie powtórzyli sukcesu erotyka, a co więcej film został okrzyknięty absurdalnym i zabawnym. W całej produkcji nie brakowało także wielu wpadek, którym właśnie teraz się przyjrzymy.

Wpadki w filmie "50 twarzy Greya"

Na samym początku warto przypomnieć, że w główne postaci kochanków, czyli miliardera Christiana Greya i nieśmiałą studentkę Anastazję Steele wcielają się Jamie Dornan i Dakota Johnson.

Zobacz wideo Dakota Johnson zaryzykowała. To NIE JEST typowa suknia na galę. Efekt? Oceńcie

Film miał swoją premierę w 2015 roku. Jeszcze przed jego debiutem na wielkim ekranie media i gazety licznie rozpisywały się o kontrowersyjnej produkcji. W końcu w filmie miały być pokazane odważne sceny seksu i golizna aktorów, której jeszcze widzowie nie widzieli.

Niestety, na głośnej zapowiedzi się skończyło, a w historii miłosnej Christiana i Any nie brakowało błędów i wpadek.

W filmie już od pierwszych scen widz zauważa błędy. Dotyczy to sceny Any i jej współlokatorki Mii, która na samym początku ciężko choruje. Z powodu złego samopoczucia prosi przyjaciółkę o przysługę - przeprowadzenie wywiadu z miliardem Christianem. Jednak gdy Ana wraca po owocnym spotkaniu, Mia jest już ozdrowiała i pełna sił.

50 twarzy Greya50 twarzy Greya kadr z filmu

Kolejną trudną kwestią do przełknięcia jest życie Any. W powieści została przedstawiona jako biedna studentka, która razem z przyjaciółką wynajmuje mieszkanie blisko uniwersytetu. Niestety, w filmie rzeczywistość wygląda całkowicie inaczej. Ana mieszka w sporym apartamencie, ze wszystkimi udogodnieniami typu płaski telewizor, nowoczesna kuchnia. Ma też samochód. Z pewnością widzowie mieli trochę inne wyobrażenie, czytając o "biednej studentce".

Innych mankamentów można dopatrzyć się w scenach erotycznych, na których film się wybił. Niestety, w jednej z najgłówniejszych (czyli w tej, kiedy Ana po raz pierwszy wchodzi do tajemniczego pokoju) Christian bije ją szpicrutą po... żebrach. Takiej sceny nie było w książce i chyba rzadko zdarza się w prawdziwym życiu.

'50 twarzy Greya''50 twarzy Greya' Screen z filmu '50 twarzy Greya'

"50 twarzy Greya" - usunięte sceny

Co więcej, w ostatecznej wersji filmu znaczna część erotycznych scen została wycięta. Poniżej możecie zobaczyć te, których zabrakło w ekranizacji erotyku.

 

Oprócz wyżej wymienionych błędów w filmie nie brakuje wpadek produkcji. Audi A8, którym jeździ Christian, co najmniej raz zmienia kolor. Raz jest czarny, następnym razem szary.

50 twarzy Greya50 twarzy Greya kadr z filmu

Podobnie jest w scenie, kiedy Ana i Christian pozują razem do zdjęcia. W pierwszym kadrze są uśmiechnięci, natomiast gdy zdjęcie trafia do gazetki studenckiej, Ana ma wyraźnie nietęgą minę.

A z pozostałych ciekawostek - film z powodu erotycznej fabuły został zabroniony w wielu krajach w tym w Nigerii, Indiach czy Kenii. W tych państwach karalne też jest jego rozpowszechnianie.