Katarzyna Warnke pokazała zdjęcie z pierwszej komunii. Przekornie oskarżyła Kościół o zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej

Katarzyna Warnke zabrała głos w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Gwiazda przekornie opublikowała również zdjęcie ze swojej pierwszej komunii świętej.

Katarzyna Warnke jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie nie tylko pokazuje swoje zdjęcia, ale także zabiera głos w ważnych społecznie oraz politycznie sprawach. Po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zdecydował, że aborcja dokonywana w przypadku wad płodu jest niezgodna z Konstytucją, nie mogło być inaczej. Aktorka przekornie opublikowała zdjęcie z pierwszej komunii świętej i napisała ważny post.

Zobacz: Gwiazdy reagują na decyzję Trybunału Konstytucyjnego. "Masz ku*wa rodzić. Kobieta w Polsce niewolnicą"

Zobacz wideo Katarzyna Warnke o macierzyństwie: "Nie lubię się z tego zwierzać publicznie"

Katarzyna Warnke zabrała głos w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej

Aktorka wrzuciła na Instagram zdjęcie z komunii świętej. Ma na nim zaledwie kilka lat, ale to nie fotografia jest w tym przypadku najważniejsza. Katarzyna Warnke opublikowała ją przekornie, żeby zwrócić uwagę na wyrok Trybunału Konstytucyjnego i zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej.

To, co dziś się stało, co zostało zatwierdzone przez TK, jest chyba najgorszą rzeczą, jak dotąd, której jako kobieta jestem świadkiem, żyjąc w Polsce, będąc jej obywatelka. W najkruchszą, najboleśniejszą, najdelikatniejsza przestrzeń, jaka może dotyczyć kobietę w samo centrum jej ciała, jestestwa, tożsamości, samostanowienia, wprowadza się bezdennie głupie, patologicznie okrutne i potwornie szkodliwe społecznie prawo - napisała Katarzyna Warnke.
 

Aktorka odniosła się też do Kościoła, jako instytucji, która "w Polsce już dawno z tym, co w ludziach piękne, straciła kontakt". Katarzyna Warnke oskarżyła również Kościół o obecną sytuację i podkreśliła, że jest odpowiedzialny za "piekło kobiet".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.