Magdalena Boczarska podzieliła się zdjęciem wykonanym dzień przed porodem. "Gdybym miała zajść w ciążę teraz, zżarłby mnie strach"

Magdalena Boczarska solidaryzuje się z kobietami w związku z zaostrzeniem w czwartek prawa aborcyjnego. Późnym wieczorem opublikowała fotografię sprzed trzech lat, kiedy była w ciąży.

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk są parą od kilku lat, natomiast od niespełna trzech spełniają się w roli rodziców. Henryk przyszedł na świat w grudniu 2017 roku i był dla aktorów najpiękniejszym prezentem na święta. Para chroni swą prywatność i nie wiemy, jak wygląda chłopiec. Wiemy już jednak, jak prezentowała się Boczarska dzień przed rozwiązaniem. Publikując czarno-białe zdjęcie z nagim brzuchem, wsparła kobiety.

Zobacz wideo Córka Natalii Siwiec: "Bez sukienki nie jestem piękna"

Magdalena Boczarska zaprezentowała ciążowe krągłości

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie aborcji. Sędziowie stwierdzili, że prawo pozwalające kobietom na usuwanie płodu w sytuacji, kiedy ma on ciężkie i nieuleczalne wady, jest niekonstytucyjne. Magdalena Boczarska przeciwstawia się takiej decyzji i solidaryzuje się z kobietami. Wspomniała swoją ciążę.

To zdjęcie powstało na dzień przed przyjściem na świat mojego syna. Nie jest najlepsze jakościowo, ale nie planowałam, że kiedykolwiek czymś tak bardzo dla mnie intymnym, będę się dzielić. Dosyć późno zaszłam w ciążę - w wieku 38 lat. Tak potoczyło mi się życie. Ciąża przebiegła podręcznikowo, a ja urodziłam ZDROWEGO chłopca. Dlaczego to piszę? Bo miałam cudowną opiekę lekarską (w tym wszystkie możliwe badania i testy prenatalne), ale przede wszystkim cholernie dużo szczęścia. Niestety, nie wszystkim kobietom jest ono dane. Wiem jedno - gdybym miała zajść w ciążę teraz, zżarłby mnie strach i najpewniej nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Myślę o piekle i ogromnej tragedii czekających teraz na wiele kobiet. Jest mi tak strasznie przykro. I czuję się tak bardzo bezsilna... Licząc na resztki jakiejś ludzkiej empatii u osób, które są za to odpowiedzialne, zacytuję wypowiedź wybitnego polskiego neonatologa, Riada Haidara: 98% aborcji w Polsce wykonywano w związku ze stwierdzeniem ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, które były poważnym zagrożeniem dla kobiet w ciąży. Od dziś takiej aborcji wykonać nie można.
 

Pod zdjęciem rozległy się echa kobiet wołających o pomoc. Panie są wściekłe na to, jakie prawo stanowi polski rząd.

Dokąd nas to zaprowadzi? To jest tragedia dla kobiet, które są traktowane przedmiotowo. Mam nadzieję, że będziemy pamiętać podczas wyborów.
To też wyrok na zdrowie, a nawet życie kobiet. Poruszający wpis, Pani Magdo.
Można tylko płakać, nic innego nie pozostało. Strach starać się o dziecko.

Zobaczcie również, jak na wczorajszy wyrok TK zareagowały inne gwiazdy.

Więcej o: