Iga Świątek udzieliła wywiadów dla TVN24 i TVP Info. Oba rzekomo były na żywo. Internauci doszli prawdy

Iga Świątek stała się w ostatnim czasie najpopularniejszą Polką. Nic więc dziwnego, że stacje telewizyjne zabiegają o rozmowę z tenisistką. W środę porozmawiały z nią Monika Olejnik i Danuta Holecka. Oba programy miały być emitowane na żywo.

W środę wieczorem widzowie mieli okazję wysłuchać dwóch wywiadów z Igą Świątek jednocześnie - jeden w TVN 24, drugi w TVP Info. Mimo zapowiedzi, tylko jeden z nich był emitowany na żywo. Nie umknęło to uwadze czujnym internautom, którzy kpią z Danuty Holeckiej i jej rozmowy z tenisistką.

POLECAMYIga Świątek świętuje na Instagramie. Pokazała zdjęcie zrobione tuż po wygranej. Żartowała już chwilę po zejściu z kortu

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"

Iga Świątek w wywiadach na żywo u Moniki Olejnik i Danuty Holeckiej

W sobotę 10 października Iga Świątek triumfowała podczas finału Roland Garros. Polka pokonała amerykańską tenisistkę rosyjskiego pochodzenia Sofię Kenin 6:4, 6:1. 19-latka wygrała 7 milionów złotych i w jednej z rozmów wyznała, że marzy jej się kupno jachtu, jednak teraz nie miałaby czasu, by o niego dbać. Nieco więcej o prywatności opowiedziała w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN24. Chwilę później okazało się, że "na żywo" była też w TVP Info u Danuty Holeckiej. Dziennikarka czytała pytania, jednak odpowiedzi tenisistki nagrane były dużo wcześniej.

Słuchajcie, dzisiaj w TVP Info zapowiadano, że gościem 'Wiadomości' będzie Iga Świątek, a ja tu słyszę, że o tej samej godzinie Iga Świątek będzie gościem Moniki Olejnik w 'Kropce nad i'. Możecie mi powiedzieć, jak to możliwe?" - napisała jedna z internautek na Twitterze.

Inni internauci znaleźli odpowiedź na to pytanie.

No to się wyjaśniło. Szumnie zapowiadany wywiad z Igą Świątek w TVP Info 'Gość wiadomości' nie leci na żywo. Ocenzurowany? W tym samym czasie Iga rozmawia na żywo z Moniką Olejnik w TVN24.

Faktycznie, skontaktowaliśmy się z ekipą TVN 24 i po godzinie 20:00 Iga Świątek była w studiu z Moniką Olejnik. O komentarz, na który czekamy, poprosiliśmy również TVP. Czy telewizja państwowa mogła zaliczyć jeszcze większą wpadkę?

ZOBACZ TEŻ: Odważna teza Holeckiej w rozmowie z Biedroniem. "Pańska rodzina jest taką samą rodziną jak moja"