Edyta Górniak podjęła przełomową decyzję. Chce kościelnego rozwodu z Dariuszem K.

Edyta Górniak już kilka lat temu mówiła o chęci unieważnienia małżeństwa z Dariuszem K., który przed laty śmiertelnie potrącił na pasach starszą kobietę. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia, a artystka nie chce już dłużej zwlekać.

Edyta Górniak nie miała szczęścia w miłości. Szczególnie trudna przeprawa czekała ją u boku Dariusza K., który w lipcu 2014 roku pod wpływem środków odurzających spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna został skazany na 6 lat pozbawienia wolności, a w kwietniu tego roku wyszedł na wolność.

Zobacz wideo

Wokalistka i muzyk pobrali się w 2005 roku i byli małżeństwem przez niemal 5 lat. Mają szesnastoletniego już syna, Allana Krupę, który przez długi czas unikał kontaktów z ojcem. Również Dariusz K. zrezygnował z płacenia alimentów i nie zależy mu na widywaniu się z synem. 

Zobacz też: Edyta Górniak napisała piosenkę dla byłego partnera. Utwór nie zniknął z repertuaru. "Jest na trasie akustycznej"

Edyta Górniak domaga się rozwodu kościelnego

O chęci unieważnienia małżeństwa w kościele Edyta Górniak mówiła już kilka lat temu. Jak czytamy w magazynie "Świat i Ludzie", uduchowioną Edytę męczy fakt, że przed obliczem Boga nadal jest żoną Dariusza K. Diwa jest obecnie na etapie kompletowania materiału dowodowego w sprawie. 

Zobacz też: "The Voice of Poland". Edyta Górniak do uczestniczki: "Pan Bóg miał dobry dzień, jak Cię tworzył"

Jak się okazuje, Górniak odkładała decyzję o złożeniu papierów rozwodowych, ponieważ zdania duchownych, z którymi rozmawiała, były podzielone. Gdy Dariusz K. opuścił więzienie, gwiazda podjęła ostateczną decyzję. Nie zamierza odkładać kościelnego unieważnienia związku na później.

Zobacz też: "The Voice of Poland". Edyta Górniak zdradziła, że wyprowadza się z Warszawy! Będzie sąsiadką jednej z uczestniczek programu

Jak dowiedział się magazyn "Świat i Ludzie", w przekonaniu o słuszności podejmowanych kroków utwierdził Edytę zaprzyjaźniony duchowny. Według niego Dariusz K. daje powody do pozytywnego rozpatrzenia sprawy przez Kościół.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.