Gwiazda TVN Turbo zatrzymana przez CBA? Mężczyzna miał udzielać się w zorganizowanej grupie przestępczej

Jak podaje portal wPolityce.pl, Marek K., współprowadzący program "Złodzieje", emitowany na TVN Turbo, miał zostać zatrzymany przez CBA. Miał być członkiem zorganizowanej grupy przestępczej.

Rzeszowski oddział CBA wspólnie ze Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w 2020 roku. W wyniku śledztwa zatrzymano wczoraj na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego aż siedem osób, w tym trzech przedsiębiorców. Serwis wPolityce.pl podał, że jednym z zatrzymanych ma być Marek K., pseudonim "Fryzjer", znany z prowadzenia programu "Złodzieje", emitowanego na antenie TVN Turbo.

Zobacz też: Krzysztof R., mąż detektyw Mai Plich, oskarżony. Stanie przed łódzkim sądem

Gwiazda TVN Turbo zatrzymana przed CBA?

W opisie programu możemy przeczytać, że Marek K. to były złodziej, który stanął po drugiej stronie barykady. Razem ze swoim programowym partnerem, byłym policjantem, pokazywał widzom, jak przechytrzyć nawet najbardziej pomysłowych rabusiów.

Jak podało CBA, grupa pośredniczyła w załatwianiu spraw w instytucjach publicznych, za które otrzymywała gratyfikacje:

Jak ustalono w toku śledztwa grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice - czytamy w oświadczeniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zarzuty postawione zatrzymanym są naprawdę poważne:

Czterem zatrzymanym ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw płatnej protekcji oraz przyjęcia korzyści majątkowych o wartości co najmniej 1 mln 300 tys. zł. i obietnic wręczenia korzyści majątkowych w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Zatrzymanym przedsiębiorcom prokurator przedstawił zarzuty wręczenia korzyści majątkowych w zamian za podjęcie się bezprawnego załatwienie spraw.

Serwis Wirtualne Media skontaktował się z biurem CBA w celu zweryfikowania informacji przekazanych przez portal wPolityce.pl. Nie potwierdzono tożsamości znanego z TVN Turbo Marka K.:

Wszelkie informacje, jakie mogliśmy podać w sprawie, o którą Pan pyta, znajdują się w komunikacie - możemy przeczytać na łamach portalu.

Czekamy na rozwój wydarzeń i więcej informacji w tej sprawie.

Zobacz też: Małgorzata Opczowska zadebiutowała w "Pytaniu na śniadanie". Nie obyło się bez nawiązania do Marceliny Zawadzkiej