Iga Świątek świętuje na Instagramie. Pokazała zdjęcie zrobione tuż po wygranej. Żartowała już chwilę po zejściu z kortu

Iga Świątek podzieliła się z kibicami zdjęciami wykonanymi tuż po zwycięstwie i w instagramowym wpisie podziękowała za wsparcie.

Emocje po zwycięstwie Igi Świątek wciąż nie opadły. 19-latka wygrała finał Rolanda Garrosa, pokonując Sofię Kenin w dwóch setach 6:4 i 6:1. Gratulacje tenisistce złożyli między innymi prezydent Andrzej Duda oraz Robert Lewandowski.

Zobacz też: Iga Świątek wygrała we French Open. Posypały się gratulacje od gwiazd. Słowa uznania przekazał także prezydent Andrzej Duda

Nazwisko tenisistki niemal nie schodzi z nagłówków portali i gazet. O zwycięstwie 19-latki opowiedziała też jej mama. Dorota Świątek w rozmowie z "Super Expressem" przyznała, że nieustanne treningi znacznie wpłynęły na życie towarzyskie jej córki. Iga Świątek jest zdeterminowaną zawodniczką i jasno wyznacza sobie cele: już dwa lata temu zapowiedziała, że zwycięży w turnieju wielkoszlemowym.

Zobacz też: Mama Igi Świątek opowiedziała o sukcesie córki i ciążącej presji: Była pozbawiona życia towarzyskiego

Iga Świątek pokazała na Instagramie, jak świętowała zaraz po zwycięstwie

Sportsmenka jest bardzo aktywna na swoim Instagramie, gdzie zamieściła już między innymi podziękowania dla swojej rywalki z finału. Niedawno podzieliła się dwiema fotografiami, wykonanymi tuż po zwycięstwie:

Gdy zgasną światła... Tak się radowaliśmy zaraz po ceremonii. Dziękuję wam za najlepsze wsparcie, jakie gracz mógł otrzymać. I za dostarczanie mi codziennej dawki dobrej zabawy - podziękowała swojemu teamowi w opisie.
 

Na pierwszej fotografii, która już wcześniej pojawiła się na profilu trenera Igi, widzimy, jak sportowy zespół trzyma swoją podopieczną, a ta dzierży w ręku puchar. Druga fotografia przedstawia tenisistkę zaglądającą do środka trofeum.

Pod postem posypały się gratulacje od kibiców, którzy życzyli młodziutkiej tenisistce kolejnych sukcesów:

Gratulacje, Iga!
Bardzo dziękujemy za radość, wzruszenie i dumę, że tak wspaniały sportowiec jest nasz
Niech się strzegą teraz pozostałe tenisistki, bo to dopiero początek

Iga ŚwiątekIga Świątek Instagram/iga.swiatek

My również przyłączamy się do gratulacji i wypatrujemy kolejnych zwycięstw.

Zobacz też: Iga Świątek zdradziła, co kupi za wygraną z turnieju Roland Garros. 19-latka zarobiła 7 milionów!

Zobacz wideo Iga Świątek wykonała wyzwanie Małysza w zaskakujący sposób