"Milionerzy". Dawid Michalewski dostanie dziś pytanie za milion. Wykorzystał już wszystkie koła ratunkowe

"Milionerzy". Dawid Michalewski w poniedziałkowym odcinku programu usłyszy od Huberta Urbańskiego pytanie za milion złotych. Czy Dawid dołączy do grona trzech dotychczasowych zwycięzców? Przekonamy się już po 20:55.

"Millionerzy" to program, który od lat gromadzi przed telewizorami niemałe grono widzów. Wygrać może każdy, ale tylko nielicznym udaje się przebrnąć przez dwanaście pytań. Hubert Urbański zadał już Dawidowi Michalewskiemu pytanie za milion: Chanuka. Ile świątecznych świec płonie ósmego dnia na specjalnym świeczniku?

Zobacz wideo

Kim jest Dawid Michalewski?

Osobą, która po raz pierwszy w tym sezonie powalczy o główną nagrodę jest Dawid Michalewski. To przedsiębiorca z Opola, który prowadzi sklep z akcesoriami elektronicznymi. Do tej pory pytanie za milion złotych padło dwadzieścia jeden razy, a jedynie trzem uczestnikom udało się prawidłowo odpowiedzieć. Czy Hubert wręczy dziś Dawidowi czek na okrągłą sumę? Dowiemy się już dzisiaj o 20:55 w TVN.

"Milionerzy". Dawid Michalewski - droga do pytania za milion

Dawid już w pierwszym pytaniu wykorzystał koło ratunkowe - poprosił o pomoc publiczność. Hubert Urbański zadał na początku następujące pytanie:

Turkot:

  • A. Mawiamy o słynnym siłaczu
  • B. To odgłos jadącego pociągu
  • C. To element fali w wojsku
  • D. To wymarły ssak

Zdecydowana większość publiczności postawiła na odpowiedź B i taką też zaznaczył Dawid. Mimo użycia jednego z kół już przy pierwszym pytaniu, udało mu się ostatecznie przekroczyć próg pół miliona złotych. Jednak właśnie odpowiedź na ostatnie pytanie przed milionem nie była dla niego oczywista i kosztowała go dwa pozostałe koła ratunkowe. Dawid Michalewski został zapytany o zastosowanie dwutlenku ceru. 

Dwutlenek ceru: 

A. zaradzi dziurze w rajstopach

B. posłuży do polerowania szkła

C. to środek przeciwwymiotny

D. nie istnieje

Przedsiębiorca od razu wyeliminował pierwszą odpowiedź, jednak trzy pozostałe okazały się zagadką. Dawid obstawiał polerowanie szkła, jednak z powodu braku wystarczającej pewności skorzystał z koła ratunkowego i zadzwonił do kolegi. Ten również nie był do końca pewien, która z opcji jest właściwa.

Mimo to uczestnik zaryzykował, a udzielona przez niego odpowiedź okazała się poprawna. W przedostatnim pytaniu Dawid Michalewski postawił na odpowiedź B. Teraz od miliona dzieli go tylko jedno pytanie Huberta Urbańskiego. Niestety, wykorzystał już wszystkie koła ratunkowe.

Czy uda mu się rozbić bank? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.