"Milionerzy". Dawid Michalewski dostanie dziś pytanie za milion. Wykorzystał już wszystkie koła ratunkowe

"Milionerzy". Dawid Michalewski w poniedziałkowym odcinku programu usłyszy od Huberta Urbańskiego pytanie za milion złotych. Czy Dawid dołączy do grona trzech dotychczasowych zwycięzców? Przekonamy się już po 20:55.

"Millionerzy" to program, który od lat gromadzi przed telewizorami niemałe grono widzów. Wygrać może każdy, ale tylko nielicznym udaje się przebrnąć przez dwanaście pytań. Hubert Urbański zadał już Dawidowi Michalewskiemu pytanie za milion: Chanuka. Ile świątecznych świec płonie ósmego dnia na specjalnym świeczniku?

Zobacz wideo

Kim jest Dawid Michalewski?

Osobą, która po raz pierwszy w tym sezonie powalczy o główną nagrodę jest Dawid Michalewski. To przedsiębiorca z Opola, który prowadzi sklep z akcesoriami elektronicznymi. Do tej pory pytanie za milion złotych padło dwadzieścia jeden razy, a jedynie trzem uczestnikom udało się prawidłowo odpowiedzieć. Czy Hubert wręczy dziś Dawidowi czek na okrągłą sumę? Dowiemy się już dzisiaj o 20:55 w TVN.

"Milionerzy". Dawid Michalewski - droga do pytania za milion

Dawid już w pierwszym pytaniu wykorzystał koło ratunkowe - poprosił o pomoc publiczność. Hubert Urbański zadał na początku następujące pytanie:

Turkot:

  • A. Mawiamy o słynnym siłaczu
  • B. To odgłos jadącego pociągu
  • C. To element fali w wojsku
  • D. To wymarły ssak

Zdecydowana większość publiczności postawiła na odpowiedź B i taką też zaznaczył Dawid. Mimo użycia jednego z kół już przy pierwszym pytaniu, udało mu się ostatecznie przekroczyć próg pół miliona złotych. Jednak właśnie odpowiedź na ostatnie pytanie przed milionem nie była dla niego oczywista i kosztowała go dwa pozostałe koła ratunkowe. Dawid Michalewski został zapytany o zastosowanie dwutlenku ceru. 

Dwutlenek ceru: 

A. zaradzi dziurze w rajstopach

B. posłuży do polerowania szkła

C. to środek przeciwwymiotny

D. nie istnieje

Przedsiębiorca od razu wyeliminował pierwszą odpowiedź, jednak trzy pozostałe okazały się zagadką. Dawid obstawiał polerowanie szkła, jednak z powodu braku wystarczającej pewności skorzystał z koła ratunkowego i zadzwonił do kolegi. Ten również nie był do końca pewien, która z opcji jest właściwa.

Mimo to uczestnik zaryzykował, a udzielona przez niego odpowiedź okazała się poprawna. W przedostatnim pytaniu Dawid Michalewski postawił na odpowiedź B. Teraz od miliona dzieli go tylko jedno pytanie Huberta Urbańskiego. Niestety, wykorzystał już wszystkie koła ratunkowe.

Czy uda mu się rozbić bank?