Lori Loughlin trafi do więzienia. Gwiazda "Pełnej chaty" dała łapówkę za przyjęcie córek na studia

Lori Loughlin jest zamieszana w aferę łapówkarską. Według FBI popularna aktorka i jej mąż mieli zapłacić ogromne pieniądze uniwersytetowi w zamian za przyjęcie ich córek za studia.

Lori Loughlin, gwiazda popularnego serialu "Pełna Chata", została skazana wraz z mężem Mossimo Giannulli za łapówkarstwo. Aktorka miała wręczyć pół miliona dolarów uczelniom, w zamian za przyjęcie jej dwóch córek na studia. Pieniądze miały być przekazane poprzez fikcyjną organizację charytatywną.

Lori Loughlin skazana za wręczenie łapówki

Skandal wokół Lori Loughlin to jedynie część większej afery łapówkarskiej, w którą zamieszanych jest ponad czterdziestu wpływowych ludzi. Jak podaje FBI, osoby te zapłaciły łącznie wiele milionów dolarów za przyjęcie ich pociech na uczelnie takie jak Uniwersytet Południowej Kalifornii czy Stanford.

Loughlin została skazana na dwumiesięczną karę więzienia, sto godzin prac społecznych oraz grzywnę w wysokości 150 tys. dolarów. Wyrok obejmuje również dwa lata w zawieszeniu. Aktorka spędzi za kratkami cały listopad i grudzień.

Zobacz też: Piotr Trojan zagrał Tomka Komendę. Przygotowania do roli kosztowały go wiele wysiłku. Musiał schudnąć: Głód był straszny

Jak podają zagraniczne media, gwiazda serialu "Pełna chata" trafi do zakładu Victorville w Kalifornii. Będzie musiała przestrzegać ściśle określonych zasad, takich jak noszenie więziennego stroju czy wstawanie o 5.30 rano. Aktorka w ramach zajęć resocjalizacyjnych będzie mogła skorzystać z lekcji anatomii oraz zajęć sportowych, a także podjąć pracę w więziennej kuchni czy warsztacie. Niestety, podczas odsiadki nikt nie będzie mógł jej odwiedzać. Ze względu na pandemię kontakt więźniów z najbliższymi został ograniczony jedynie do telefonicznych rozmów, których łączna długość nie może przekraczać 300 minut w miesiącu. Aktorka nie zostanie zamknięta w klasycznej więziennej celi. Swoją karę będzie odbywać w otwartych boksach z dwoma i czteroosobowymi kabinami.

Zobacz też: Felicity Huffman z "Gotowych na wszystko" aresztowana. Jest zamieszana w aferę łapówkarską. Miała zapłacić za dobrze zdany egzamin córki

Przypomnijmy, że w zeszłym roku wyszło na jaw, że w aferę łapówkarską wplątana jest także inna aktorka, znana z serialu "Gotowe na wszystko" Felicity Huffman. Gwiazda kultowej produkcji zapłaciła 15 tys. dolarów, aby podstawiona osoba zdała egzaminy SAT za jej starszą córkę.

Zobacz wideo Najgłośniejsze skandale polskiego show-biznesu. Nie zapomnimy o nich prędko