Robert Makłowicz dostał nową pracę po odejściu z TVP i TVN. To będzie jego debiut

Robert Makłowicz jest jednym z najbardziej znanych polskich krytyków kulinarnych. Trzy ostatnie lata nie były dla niego łatwe - w 2017 roku stracił pracę w TVP po tym, jak zarzucił im manipulację materiałami, z kolei stacja TVN nie przedłużyła z nim umowy. Teraz pojawiła się nowa okazja, by prezentować się w mediach - tym razem w radiu.

Robert Makłowicz dostał własną audycję w Newonce.radio. Ekspert kulinarny zadebiutuje na antenie już w październiku. Wcześniej krytyk kulinarny zdradzał tajniki pracy w kuchni, jednak teraz pojawi się w rozgłośni w zupełnie nowej roli.

Robert Makłowicz zadebiutuje jako prezenter radiowy

Robert Makłowicz do tej pory znany był głównie z działalności telewizyjnej i prezentowania kulinarnych ciekawostek z wielu zakamarków świata. Wkrótce trafi w eter, a to za sprawą własnej audycji w Newonce.radio.

Ekspert kulinarny potwierdził informację o dołączeniu do grona redaktorów rozgłośni za pośrednictwem Instagrama. Rozpoczęcie współpracy z Robertem Makłowiczem potwierdzili w rozmowie z Plejadą Piotr Kędzierski z Newonce.radio.

Jesteśmy przeszczęśliwi, że się udało, zwłaszcza że będzie to radiowy debiut Roberta Makłowicza, bo nigdy wcześniej swojej audycji w radiu nie prowadził - zdradził Kędzierski

Wiadomo, że Robert będzie na antenie prezentował tematy związane z gotowaniem, wybierał swoją muzykę, ale również prezentował historie ze swojego życia. 

Już w październiku będę miał swoją audycję w Newonce.radio. Cotygodniową! Dlaczego? Dlatego, że traktujemy się poważnie - powiedział Makłowicz.

Audycja radiowa Roberta Makłowicza trafi w eter w październiku. Nieznany jest jeszcze tytuł programu, pora i dzień emisji.

Co wcześniej robił Robert Makłowicz?

Robert Makłowicz przez 20 lat występował na antenie Telewizji Polskiej, dla której prowadził cykl reportaży "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza" i program "Makłowicz w podróży". W marcu 2017 roku TVP zerwało umowę z krytykiem kulinarnym po tym, jak ten zarzucił stacji zmanipulowanie jego wypowiedzi użytej w spocie promującym telewizję.

Zobacz też: Makłowicz zdradza kulisy konfliktu z TVP. "Dali mi gotowy tekst do wyrecytowania przed kamerą". Potem mocno: To nachalna propaganda

Po zakończeniu współpracy z TVP nawiązał współpracę ze stacją Food Network, dla której przygotowywał program "Makłowicz w drodze", jednak stacja TVN nie przedłużyła z nim umowy. W marcu Makłowicz uruchomił autorski kanał w serwisie YouTube.

 
Zobacz wideo Katarzyna Pakosińska: Straciłam dwa medialne domy: telewizyjną Dwójkę i radiową Trójkę. Można powiedzieć, że stałam się bezdomna