Emmy 2020: Regina King naprawdę zaszalała na "czerwonym dywanie". Nagrodę odebrała w t-shircie z przesłaniem

Regina King wykorzystała Emmy 2020, by okazać solidarność wobec ruchu "Black Lives Matter". Aktorka założyła z tej okazji specjalną koszulkę z twarzą zmarłej kobiety i wygłosiłą mocne przemówienie.

Podczas Emmy 2020 Regina King zamiast eleganckiej i wystawnej sukni zdecydowała się na zwykły t-shirt z mocnym przesłaniem. Odebrała w nim swoją nagrodę. "Telewizyjne Oscary" to jedna z imprez, która co roku przyciąga tłumy gwiazd. Prowadzący ceremonię Jimmy Kimmel teraz mówił jednak wyjątkowo do prawie pustej sali. Te wyjątkowe warunki na imprezie były również okazją do wyboru specyficznej kreacji.

Emmy 2020: Regina King przeszła do historii swoim wystąpieniem 

Regina King podczas rozdania nagród Emmy 2020 była ubrana w nawiązującą do ruchu Black Lives Matter koszulkę z twarzą pielęgniarki Breonny Taylor. 26-latka została zabita w marcu w wyniku policyjnej interwencji. Incydent wywołał powszechne oburzenie.

Zbyt często zapomina się o czarnych kobietach, które umarły z powodu policyjnej przemocy - napisała King na Instagramie kilka dni wcześniej

Podczas gali Regina King wykorzystała chwilę na antenie i wspomniała również o głosowaniu w nadchodzących wyborach prezydenckich oraz złożyła hołd zmarłej w sobotę prawniczce i działacze społecznej Ruth Ginsburg. Słynna sędzia i ikona feminizmu miała 87 lat.

 Spoczywaj w mocy, RBG - dodała w odniesieniu do sędzi Ruth Bader Ginsburg

Regina King na "czerwonym dywanie"

Gwiazda zdradziła również, co założyłaby na galę, gdyby nie specyficzne warunki tegorocznej gali Emmy. Ujawniła, że byłaby to asymetryczna, długa, niebieska sukienka, o której mówi się teraz na całym świecie. 

 

Uważacie, że Regina dobrze wykorzystała swoje "5 minut" na gali?

Zobacz też: Jennifer Aniston zadała szyku na gali Emmy, jednak przyćmiła ją inna gwiazda. Nie mogliśmy oderwać od niej wzroku

Zobacz wideo Przeżyła strzelaninę w USA, teraz krytykuje Trumpa i łatwy dostęp do broni