Kuba Wojewódzki pożegnał zmarłego Gienka Loskę. "Nigdy nie było nam po drodze"

9 września, w środę, zmarł wybitny artysta Gienek Loska. W poruszających słowach wspomina go juror programu "X Factor", Kuba Wojewódzki.

9 września zmarł zwycięzca programu "X Factor", Gienek Loska. Artysta od dwóch lat przebywał w białoruskim szpitalu. Główną przyczyną zgonu był brak możliwości opieki po przebytym udarze, wynikającej z epidemii koronawirusa. W bardzo wzruszających słowach pożegnali go jurorzy programu "X Factor", czyli Maja Sablewska i Czesław Mozil. Teraz dołączył do nich Kuba Wojewódzki.

Kuba Wojewódzki żegna Gienka Loskę

Juror programu TVN opublikował na profilu na Facebooku krótkie pożegnanie muzyka. Przyznał, że według niego Gienek nie pasował to telewizyjnego i celebryckiego świata.

Nigdy nie było nam po drodze. Uważałem, że "X Factor" to nie był program dla niego. Byłem pewny, że to nie jest świat dla niego. Był wolnym człowiekiem. I takim pozostał. Tak go zapamiętam - napisał.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Maja Sablewska nie ukrywa smutku po śmierci Gienka Loski. Wspomina go w pięknych słowach [PLOTEK EXCLUSIVE]

Pod zamieszczonym przez Wojewódzkiego zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy od fanów Gienka i widzów "X Factor". Wszyscy bardzo doceniają twórczość niezależnego muzyka.

Świetny wokalista i muzyk, skromny człowiek obdarzony ogromnym talentem. Podziwiam za to, że nie dał się wciągnąć w ten cały celebrycki świat, pełen beznadziejnych ludzi, którzy za kasę zrobią wszystko. Do końca wierny sobie i swoim przekonaniom.
W czasie "X Factora" mnie denerwował, wolałabym, żeby Michał wygrał. Ale zgadzam się z Kubą, on po prostu nie pasował do tego programu.
Byłam na jego koncercie u nas w Żarach dawno temu. Cudowny głos i cudowny talent. Pozostał żal - można przeczytać.

ZOBACZ TAKŻE: Czesław Mozil żegna Gienka Loskę i wspomina: Jego wokal był równie mocny jak głowa [PLOTEK EXCLUSIVE]

Zgadzacie się z opinią Kuby?

Zobacz wideo Nie tylko Gienek Loska był ulicznym muzykiem z "X Factor"