Książę William cieszy się, że jego dzieci wróciły do szkoły. "To było pięć długich miesięcy"

Książę William i księżna Kate posłali swoje dzieci do szkół po pięciomiesięcznej przerwie od nauki. Następca brytyjskiego tronu nie ukrywa, że odpoczynek od maluchów dobrze mu zrobi.

Początek września dla królewskiej pary oznaczał jedno - spokój. Dwoje potomków księcia Williama i księżnej Kate poszło w tym roku do drugiej i trzeciej klasy w elitarnej szkole Thomas's School w Battersea. Obowiązki, które zaczęły wypełniać dzieci zajmują ich czas i wyznaczają dzienny plan dnia, a co za tym idzie - pozwolą na odpoczynek rodzicom. Okazuje się, że nawet rodzina, w której z pewnością nie brakuje pieniędzy na nianie, również odczuwa dyskomfort związany z ciągłą opieką nad maluchami.

Książę William o pójściu dzieci do szkoły

Książę William był w Belfaście z okazji Dnia Służb Ratowniczych i spotkał się z ratownikami. W rozmowie z policjantem, zapytany o samopoczucie związane z pójściem dzieci do szkół, nie krył ulgi. Podejrzewa również, że inni rodzice w stu procentach podzielają jego odczucia i mają podobne doświadczenia.

 
Myślę, że każdy rodzic oddycha z ulgą, że szkoła znów się zaczęła.

Zaznaczył także, że czas spędzony w izolacji był dla niego wyjątkowym okresem. Może się to wiązać z faktem, że jeszcze na początku roku miał na głowie mnóstwo obowiązków, a teraz w dużej mierze skupił się na chwilach spędzonych w domowym zaciszu z gromadką kilkulatków. Książę i księżna Cambridge mają troje dzieci: siedmioletniego księcia Jerzego, pięcioletnią księżniczkę Charlotte i księcia Louisa, który ma dopiero dwa lata. Z wysłaniem najmłodszego do szkoły rodzice muszą jeszcze trochę poczekać.

 Pięć miesięcy - było cudownie, ale to było długie pięć miesięcy - dodał bezpiecznie.

W zeszłym roku Charlotte poszła w ślady swojego starszego brata, rozpoczynając naukę w Thomas's School w Battersea, wcześniej uczyła się w Willcocks Nursery School - to właśnie do tego przedszkola zapewne zacznie uczęszczać wkrótce mały Ludwik.

Zobacz też: Semestr nauki dzieci księżnej Kate i księcia Williama to kilkaset tysięcy złotych. George i Charlotte mają nietypowe zajęcia

Zobacz wideo Kate i William dziękują medykom
Więcej o: