W TVP zaaranżowano rozmowę Natalii Kukulskiej ze zmarłą Anną Jantar. Niezwykły wywiad

Za nami drugi dzień festiwalu w Opolu. Koncert przejdzie do historii nie tylko ze względu na pustki wśród publiczności, ale również za sprawą wywiadu Natalii Kukulskiej z jej zmarłą mamą, Anną Jantar, który zaaranżowali producenci TVP.

Drugiego dnia opolskiego festiwalu mogliśmy oglądać recital wspominający Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego. Koncert zamknęła Natalia Kukulska z fenomenalnym występem piosenki "Co powie tata", jednak widzowie mogą zapamiętać głównie wywołującą emocje zapowiedź jednej z piosenek. Tuż przed występem Ani Rusowicz z piosenką "Tyle słońca w całym mieście" mogliśmy obejrzeć wywiad, jakiego nawet w TVP byśmy się nie spodziewali.

ZOBACZ TEŻ: Opole 2020. Beata Kozidrak ze łzami w oczach zadedykowała utwór zmarłej mamie. "Scena zawsze była dla mnie terapią"

Opole 2020. Natalia Kukulska "rozmawia" z mamą

Przed każdym występem na ekranie pojawiała się zapowiedź piosenki, która przypomniała z pewnością nieco młodszym widzom coś więcej na temat utworu. Zanim na scenie pojawiła się Ania Rusowicz, aby wykonać piosenkę "Tyle słońca w całym mieście", widzowie opolskiego festiwalu mogli obejrzeć wywiad Natalii Kukulskiej ze zmarłą ponad 40 lat temu Anną Jantar. W jej rolę wcieliła się córka. O czym rozmawiały?

Natalia Kukulska 'rozmawia' z mamąNatalia Kukulska 'rozmawia' z mamą Screen z VOD.pl/ Opole

Piosenkarka pogratulowała mamie nagród, jakie zdobyła w Opolu dzięki piosence "Tyle słońca w całym mieście", jednak ta odparła jej, że utwór stał się przebojem dopiero po występie w Opolu. Co więcej, Anna Jantar zdradziła swojej córce, czego najbardziej bała się przed pierwszym wyjściem na scenę:

Że potknę się o kable - "odpowiedziała" zmarła gwiazda.

Brzmi to surrealistycznie, ale naprawdę tak było. Później jeszcze kilka razy Natalia "rozmawiała" z mamą. Dowiedzieliśmy się też, że najszczęśliwszym dniem w życiu zmarłej piosenkarki były narodziny jej córki. Dodała też, że trema, jaką odczuwała przed koncertami, działała na nią mobilizująco.

ZOBACZ: Sensualna Justyna Steczkowska szalała w Opolu. Co za kondycja! W blond peruce wyglądała zjawiskowo

Prowadzący koncert oczywiście wyjaśnił, że odpowiedzi zmarłej Anny Jantar pochodzą z udzielonych przez nią, archiwalnych wywiadów. Natalia nie ukrywa, że włożyła wiele wysiłku w to, żeby "rozmowa" z mamą wypadła naturalnie. Było to dla niej niezwykle trudne zadanie jednak dzięki temu widzowie mogli poznać kilka zapomnianych faktów z działalności zawodowej piosenkarki, która zginęła 14 marca 1980 w katastrofie samolotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik", lecącego z Nowego Jorku.

Jak oceniacie ten pomysł TVP?

Zobacz wideo Natalia Kukulska obchodziła urodziny na scenie