Pogrzeb Ewy Demarczyk. Artystka została pochowana w Krakowie. Na uroczystościach żałobnych pojawił się Piotr Gliński

26 sierpnia na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie spoczęła Ewa Demarczyk. Piosenkarka została pochowana w Alei Zasłużonych.

Ewa Demarczyk zmarła 14 sierpnia 2020 roku w Krakowie. Artystka odeszła w wieku 79 lat, o czym poinformował media dziennikarz i krytyk Wacław Krupiński. Nie są znane dokładne przyczyny śmierci piosenkarki. Wiadomo jedynie, że odeszła we śnie. 26 sierpnia w Krakowie odbył się pogrzeb gwiazdy Piwnicy pod Baranami.

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb Ewy Demarczyk. "Czarny Anioł" spocznie obok przyjaciół na krakowskim cmentarzu

Pogrzeb Ewy Demarczyk 

Prezydent miasta Kraków wyraził zgodę, aby Demarczyk została pochowana na Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim. Zarząd Cmentarzy Komunalnych poinformował, że artystka spocznie obok swoich przyjaciół Piotra Skrzyneckiego i Marka Grechuty, który to poniekąd zawdzięczał jej swoją karierę. 

Pogrzeb Ewy DemarczykPogrzeb Ewy Demarczyk EAST NEWS

Na pogrzebie Ewy Demarczyk pojawiło się wielu fanów i mieszkańców Krakowa, z którym to tak mocno była związana artystka. Nie zabrakło również przedstawiciela rządu. W uroczystościach uczestniczył minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Pogrzeb Ewy DemarczykPogrzeb Ewy Demarczyk EAST NEWS

Ewa Demarczyk miała 79 lat. Mimo że od wielu lat unikała mediów i nie występowała, to jej piosenki nagrane jeszcze w latach 60. i 70., wciąż są inspiracją dla młodych artystów. 

Pogrzeb Ewy DemarczykPogrzeb Ewy Demarczyk EAST NEWS

ZOBACZ TEŻ: Tych wykonań Ewy Demarczyk nie sposób zapomnieć. Żegnamy "Czarnego Anioła"

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca
Więcej o: