Kinga Rusin odchodzi z "Dzień Dobry TVN". Stworzy nowy program. "Ostry"

Od kilku tygodni mówiło się, że po odejściu Piotra Kraśki z "Dzień dobry TVN" z programem pożegna się także Kinga Rusin. Krążące plotki prezenterka potwierdziła za pośrednictwem Instagrama, publikując obszerny wpis.

Kinga Rusin od lat współpracuje ze stacją TVN, była gospodynią programów: "Agent - Gwiazdy", "You Can Dance" czy "Wizjer TVN". Od 2005 roku współprowadziła "Dzień dobry TVN". Przez lata zmieniali się jej ekranowi partnerzy w śniadaniówce, a teraz sama po 15 latach postanowiła odejść. Poinformowała o tym za pośrednictwem Instagrama. 

ZOBACZ: Agnieszka Woźniak-Starak zostanie nową prowadzącą "Dzień Dobry TVN"? Ma zastąpić... Kingę Rusin!

Kinga Rusin odchodzi z "Dzień dobry TVN"

Prezenterka zamieściła obszerny wpis, w którym tłumaczy, dlaczego rozstaje się z programem śniadaniowym. Stwierdziła, że przejście Piotra Kraśki do "Faktów" stworzyło naturalną okazję do zmian w życiu zawodowym. 

Ostatnio wiele się zmieniło w "Dzień Dobry TVN", a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję, by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz?

Rusin napisała, że nie porzuca współpracy z telewizją. Od teraz chce prowadzić program o innej tematyce. Zadeklarowała, że trwają rozmowy na temat jej nowego formatu. 

Jeśli chodzi o telewizję - wiem co chcę robić i wiem, czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają.

Prowadząca napisała, że chciałaby podejmować ważniejsze społecznie tematy. Chciałaby powrócić do tworzenia dokumentów i reportaży. Wspominała, że robiła to przed laty.  

Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty - robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam.
 

Pod publikacją nie zabrakło komentarzy. Fani prezenterki pisali, że czekają na nowy program i jej kibicują.

Uwielbiałam wasz duet z panem Piotrem. Ale trzeba iść za marzeniami!
To już nie będzie ten sam program, w zasadzie to już nie jest. Dobrze, że jest jeszcze pani Dorota.... Powodzenia pani Kingo.
Smutno, ale po tylu latach czas na zmiany. Mam tylko nadzieję, że będziemy o pani jeszcze dużo słyszeć, najlepsza dziennikarka! - pisali internauci.

Będzie wam brakowało Kingi Rusin w "Dzień dobry TVN"?

Zobacz wideo Piotr Kraśko o imprezie Kingi Rusin w Hollywood: "Amerykanie są bardzo specyficzni"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.