Cezary Żak i Katarzyna Żak są małżeństwem od 35 lat. Aktorka zdradziła swój sposób na udany związek

To jedno z trwalszych małżeństw rodzimego show-biznesu. Jak Cezary Żak poznał swoją żonę i jaka jest ich recepta na udane małżeństwo?

W show-biznesie niestety związki nie są zbyt trwałe. Często dzieje się tak w małżeństwach, w których to zarówno mąż, jak i żona błyszczy w blasku fleszy. Sława, chęć zrobienia większej kariery i czyhające na każdym roku pokusy, szybko kończą, nawet świetnie zapowiadające się związki. Cezary Żak i Katarzyna Żak stanowią zupełne przeciwieństwo takiego scenariusza. Para aktorów pobrała się w 1985 roku i nic nie wskazuje na żaden kryzys. Jaka jest ich recepta na szczęście i jak się poznali?

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Żak pokazała córki w "Dzień dobry TVN". To już dorosłe kobiety. Nie poszły w ślady rodziców

Cezary Żak i Katarzyna Żak. Jak się poznali?

Cezary Żak i Katarzyna Żak poznali się jeszcze na studiach. Jak wspomina sama zainteresowana, to właśnie ona jako pierwsza wyszła z inicjatywą spotkania, o czym opowiedziała wraz z mężem w rozmowie z tygodnikiem "Świat&Ludzie".

Poprosiłam kolegę z jego roku, żeby przekazał Cezaremu, że mam dla niego prezent. A jeśli jest zainteresowany, to może spotkamy się po zajęciach: w tym tygodniu, czy przyszłym. Cezary przyjechał po godzinie. I tak to się zaczęło - wspomina aktorka.

Jak w każdym, nawet z pozoru idealnym małżeństwie zdarzają się słabsze chwile. W małżeństwie Żaków nie było inaczej, jednak aktorka przyznaje, że kryzysy tylko wzmocniły ich więź. 

Nasz zawód prowokuje do emocjonalnych huśtawek. Wiele razem przeszliśmy. Kilka razy mocno się staraliśmy. Było wszystko, nawet pakowanie walizek, ale kryzysy nas wzmacniały - dodaje.

ZOBACZ: Cezary Żak odniósł się do plotek o rozwodzie. Jednym zdjęciem uciął wszelkie spekulacje

Sekretem ich związku jest wzajemna wyrozumiałość, przyjaźń, a także te same życiowe priorytety.

Gdy spotkają się dwie osoby, mężczyzna i kobieta, bywa, że jest to mieszkanka wybuchowa. Jeśli jednak mają te same priorytety, przyjaźnią się ze sobą, bo że się kochają to naturalne - to taki związek łatwiej budować, łatwiej utrzymać i łatwiej się nim cieszyć. Bo musi być jakaś przyjemność w życiu z drugą osobą - mówiła w rozmowie z tygodnikiem aktorka.

Za kilka lat Cezary Żak i Katarzyna Żak będą obchodzić już 40. rocznicę ślubu. Podobno z tej okazji chcą wyruszyć w podróż, dookoła świata. Za tak piękny staż związku - należy się!