Książę William nie utrzymuje kontaktu z bratem. Nie rozmawiali ze sobą od stycznia. "Ich konflikt tylko się pogłębia"

Odejście księcia Harry'ego i Meghan Markle z rodziny królewskiej wzbudziło mnóstwo kontrowersji, które wydają się nie mieć końca. Autor książki ''Finding Freedom'' udzielił niedawno wywiadu, w którym opowiedział o relacji księcia Williama i jego młodszego brata.

Nie cichną echa wokół konfliktu księcia Harry'ego i Meghan Markle z pozostałymi członkami monarchii. Wszystko przez ich odejście z rodziny królewskiej. Mimo że od tej decyzji minęło już kilka miesięcy, to wciąż pojawiają się kolejne doniesienia na ten temat. Podobno Harry i William wciąż mają napięte stosunki i nie utrzymują ze sobą kontaktu.

Zobacz wideo Książę Harry pierwszy raz pokazał się publicznie od czasu ogłoszenia odejścia z dworu

Książę William i książę Harry nie rozmawiają ze sobą?

Niedawno odbyła się oficjalna premiera książki ''Finding Freedom'', która sporo namieszała w postrzeganiu rodziny królewskiej. Napisana przez dwójkę dziennikarzy biografia księcia Harry'ego i Meghan Markle opisuje napięte stosunki między nimi a pozostałymi członkami monarchii. Podobno książę William nie utrzymuje kontaktów z bratem od ponad dwóch miesięcy. I chociaż o ich konflikcie mówiło się od długiego czasu, to dopiero teraz na jaw wyszły nieznane fakty. 

Jeden z  autorów książki ''Finding Freedom'', Omid Scobie, opowiedział w telewizyjnym wywiadzie o relacji braci. Jego zdaniem William i Harry utracili kontakt. Scobie przyznał, że książę William był wściekł na brata za decyzję o wycofaniu się z monarchii. Napięte relacje księżnej Kate i Meghan Markle również nie pozostały bez echa i miały tylko pogłębić konflikt między braćmi. 

Zdaniem Omida Scobiego bracia zerwali ze sobą kontakt w styczniu tego roku, tuż po spotkaniu rodzinnym w Sandringham, gdzie omawiano przyszłość księcia Harry'ego i Meghan. Niedługo później para ujawniła szczegóły swoich planów w sieci, co według autora książki było jednym z głównych powodów rozłamu między Williamem a Harrym.

Scobie w rozmowie z Kate Thornton przyznał, że bracia nie odnowią szybko kontaktu.

Nie widzieli się od dłuższego czasu. Potrzeba naprawdę sporo czasu, zanim rany się zagoją. Póki co ich konflikt tylko się pogłębia, a dystans zwiększa - wyznał.

Myślicie, że kiedykolwiek stosunki braci ulegną poprawie?