Meghan Markle udzieliła pierwszego od dawna wywiadu. Wspomina powrót do USA i potępia prasę. "To było druzgocące"

Meghan Markle udzieliła wywiadu współzałożycielce amerykańskiej redakcji newsowej The 19th, Emily Ramshaw. Była księżna wspomniała o nieprzyjemnych okolicznościach przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych.

Meghan Markle i książę Harry po rezygnacji z wypełniania obowiązków królewskich swoją codzienność budowali poza granicami Wielkiej Brytanii. Najpierw osiedlili się w Kanadzie, później wynajmowali dom w Los Angeles, aż wreszcie w czerwcu tego roku kupili wartą fortunę posiadłość w amerykańskim Santa Barbara. Przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych nie towarzyszyły jednak przyjemne okoliczności. W pierwszym od dawna wywiadzie była księżna wspomniała o zamieszkach w USA i kondycji tamtejszych mediów. 

Meghan Markle o powrocie do USA

Żona księcia Harry'ego była częścią The19th Represents 2020 Virtual Summit - wydarzenia organizowanego przez stowarzyszenie The 19th, którego głównym celem jest przekazywanie Amerykanom obiektywnych informacji dotyczących polityki i spraw społecznych. Meghan Markle udzieliła wywiadu Emily Ramshaw, współzałożycielce bezstronnej redakcji newsowej The 19th, która została stworzona na potrzeby wspomnianego wyżej stowarzyszenia. W szczerej wirtualnej rozmowie pojawił się temat słabej kondycji tamtejszych mediów, które opierają się w głównej mierze nie tyle na prawdzie, ile rozdmuchanych skandalach.

Chciałabym mieć zaufanie do dziennikarstwa. Po prostu mieć nadzieję, że to, co czytam, jest prawdą, a nie skandalem. Myślę, że ludzie powoli zaczynają kwestionować systemy, w które zawsze wierzyliśmy. Wróciłam tutaj po tak długiej nieobecności, nie mieszkałam w Stanach od 10 lat. Jeśli mam być szczera, to było po prostu druzgocące i smutne, widzieć, gdzie w tym momencie znajduje się nasz kraj.

Meghan MarkleMeghan Markle screen Facebook - The 19th

Meghan Markle wprost potępiła prasę i serwisy internetowe, w których nieustannie ukazują się kłamstwa. Nie da się ukryć, że ona sama wiele razy padła ofiarą mediów. 

Jest tyle toksyczności w mediach. Razem z mężem często o tym mówię. Gdy patrzymy na cyfrową przestrzeń, dostrzegamy, że zarabia się głównie na skandalach. Dziennikarze po prostu próbują przyciągnąć czyjąś uwagę, więc wybierają coś, co wzbudza kontrowersję, omijając to, co jest prawdziwe. Myślę, że jeśli powrócimy do szczerzenia prawdy w mediach, to na nowo scalimy ludzkość - powiedziała.

Przed Meghan Markle i księciem Harrym kolejne starcie z plotkami. Niedługo światło dzienne ujrzy bowiem biografia na ich temat "Finding Freedom".

Zobacz wideo Meghan i Harry muszą sami zadbać o swoje finanse!
Więcej o: