Halle Berry kończy 54 lata. Została gwiazdą kina, lecz miłości nie odnalazła. Rozwodziła się trzy razy, ale ma wspaniałe dzieci

Halle Berry uchodzi za legendę kina, jednak nie udało jej się odnaleźć szczęścia w miłości. Piękna aktorka skończyła dziś 54 lata.

Halle Berry jest jedną z największych gwiazd Hollywood. Karierę zaczynała jeszcze jako nastolatka. Została szybko zauważona i nie trzeba było długo czekać, aż poszybuje w górę. Jest laureatką Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę Leticii Musgrove w melodramacie "Czekając na wyrok" z 2001 roku. Dwa lata wcześniej otrzymała nagrodę Emmy i Złoty Glob za film ''Wschodząca gwiazda" (1999). Jednak to nie wszystko. Berry była również trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy za kreację w filmie ''Ich oczy Boga'', a także film ''Frankie i Alice''. Mogliśmy ją podziwiać w kultowych produkcjach takich jak ''Flinstonowie'', ''X Man''. Wcieliła się również w dziewczynę Bonda w niezapomnianej produkcji ''Śmierć nadejdzie jutro'', a ta rola zapisała się złotymi zgłoskami w świadomości wielu widzów. I choć trudno w to uwierzyć, Halle Berry kończy dziś 54 lata. 

Zobacz wideo Które gwiazdy mają ponad milion obserwujących na Instagramie?

Halle Berry świętuje urodziny

Halle Berry urodziła się 14 sierpnia 1966 roku w Clevland w stanie Ohio. Jest córką pielęgniarki, Judith Ann i Jerome Jesse Berry'ego, pracownika szpitala na oddziale psychiatrycznym, w którym również pracowała Judith. Rodzice aktorki rozwiedli się, gdy ta miała cztery lata. Opiekę nad nią i jej młodszą siostrą, Halle i jej Heidi Berry-Henderson, sprawowała matka. 

Halle szybko postawiła pierwsze kroki w show-biznesie. Została zauważona w wieku siedemnastu lat, gdy wzięła udział w wyborach Miss Nastolatek. Dwa lata później zdobyła tytuł najpiękniejszej amerykańskiej nastolatki. W 1986 jako Miss USA wzięła udział w wyborach Miss Świata i chociaż nie udało jej się zdobyć korony, to awansowała aż do finału. Berry rozpoczęła studia dziennikarskie na Cuyahoga Community College w Cleveland, jednak szybko zorientowała się, że jej miejsce jest gdzie indziej. Nie musiała długo czekać na pierwsze propozycje filmowe. 

W 1989 wystąpiła jako Emilly Franklin w sitcomie stacji ABC ''Living Dolls''. Na szklanym ekranie pojawiła się dwa lata później w filmie Spike'a Lee, "Malaria". Później nastąpił przełomowy moment w karierze pięknej aktorki. Za rolę w komedii romantycznej ''Bumerag'' otrzymała nominację do MTV Movie Awards 1993 w dwóch kategoriach - przełomowa rola i najbardziej pożądana kobieta.

Życie prywatne

Niestety sukcesy zawodowe nie szły w parze z powodzeniem w życiu prywatnym. Aktorka była trzykrotnie zamężna, jednak żaden z jej związków nie przetrwał próby czasu. W 1992 roku wyszła za mąż za bejsbolistę Davida Justice'a, z którym rozwiodła się cztery lata później. Następnie w głowie zawrócił jej muzyk jazzowy, Eric Benet. Ich małżeństwo zakończyło się w 2003 roku. W późniejszych latach była związana z modelem, Gabrielem Auburym. Owocem ich miłości jest córka, Nahla Ariel, która przyszła na świat w 2008 roku. Związek Gabriela i Halle obfitował w liczne kryzysy, aż zakończył się w 2010 roku. 

W 2012 roku Halle Berry poznała na planie dreszczowca ''Śmiertelna głębia'' Gabriela Martineza. W filmie zagrali małżeństwo, jednak ich relacja znalazła również odzwierciedlenie w rzeczywistości. Głośno było również o skandalu, który wywołał były partner gwiazdy, Gabriel Aubury. Model przyszedł do domu aktorki, by zobaczyć się z ich córką, mimo że miał ograniczone prawa rodzicielskie. Jego zachowanie nie spodobało się Gabrielowi Martinezowi i między mężczyznami doszło do rękoczynów. Aubry trafił do aresztu, który opuścił po wpłaceniu 20 tysięcy dolarów kaucji. 

Halle Beryy z córkąHalle Beryy z córką East News

Halle i Oliver stanęli na ślubnym kobiercu w 2013 roku. Sakramentalne ''tak'' powiedzieli sobie w regionie Burgundii. Zorganizowali wówczas skromne przyjęcie, na którym obecni byli najbliżsi. Wydawało się, że aktorka wreszcie odnalazła szczęście w miłości. W tym samym roku na świat przyszedł ich syn, Maceo Robert. Niestety czar prysł, a małżonkowie rozwiedli się w 2015 r. O swojej decyzji poinformowali w oficjalnym oświadczeniu, które zamieścili w sieci.

Halle Berry i Olivier Martinez w restauracjiHalle Berry i Olivier Martinez w restauracji East News

Z bólem serca zdecydowaliśmy się na rozwód. W przyszłość ruszamy tylko z miłością i wzajemnym szacunkiem, a dobro naszego syna to największy priorytet. Życzymy sobie tylko szczęścia i mamy nadzieję, że prywatność nasza, a przede wszystkim naszych dzieci, zostanie w tym trudnym czasie uszanowana - czytamy w oświadczeniu.

Wiadomość o rozwodzie wzbudziła wielkie zaskoczenie, bo Halle i Oliver przez lata uchodzili za idealnie dobraną parę. Mimo rozwodu pozostali w dobrych stosunkach ze względu na syna. 

Trudno uwierzyć, że Halle Berry skończyła 54 lata, bo wiek jest jej sprzymierzeńcem, a z roku na rok wygląda coraz piękniej. Aktorka choruje na cukrzycę i aktywnie działa w Stowarzyszeniu Młodocianych Diabetyków - Juvenile Diabetes Association. Mimo to nie zrezygnowała z aktywności fizycznej, a treningi są dla niej ważnym elementem życia. Gwiazda na co dzień trenuje ze swoim przyjacielem, Peterem Lee Thomasem, a efektami chętnie chwali się w mediach społecznościowych. Aktorka z dumą prezentuje zgrabne ciało, a niedawno odtworzyła kultową scenę z filmu ''Śmierć nadejdzie jutro'', gdzie kroczyła w skąpym bikini. Trzeba przyznać, że jej ciało niewiele zmieniło się od premiery filmu, a Berry wciąż wygląda zjawiskowo. 

 
Więcej o: