Michał Piróg w mocnych słowach o atakach na środowisko LGBT+. Nie zabrakło porównań do Hitlera i zaborów

Michał Piróg zabrał głos w sprawie pacyfikacji demonstracji społeczności LGBT+ na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Wciąż głośno jest na temat wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu. Po aresztowaniu aktywistki Margot w Warszawie wybuchły zamieszki, podczas których policja aresztowała 48 osób. Obrońcy zatrzymanych nie zostali do nich dopuszczeni i nie mogli przeprowadzić niezbędnych czynności prawnych. Dzień po zdarzeniach na Krakowskim Przedmieściu odbył się protest środowisk LGBT+ pod hasłem - NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA! // solidarnie przeciw queerfobii. Wiele gwiazd ze świata show-biznesu odniosło się do sytuacji w kraju. Wśród nich znalazł się również Michał Piróg

Zobacz wideo Michał Piróg uderza w Pierwszą Damę na TikToku

Michał Piróg o atakach na środowisko LGBT+

Aresztowanie Margot wywołało wielkie poruszenie w mediach, a wszystko za sprawą agresywnego zachowania policji, która interweniowała podczas wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu. O całym zajściu rozpisywały się zarówno polskie, jak i zagraniczne media. Obojętny nie pozostał również Michał Piróg, który zawsze staje po stronie mniejszości. Choreograf opublikował na Instagramie tęczową mapę Polski, którą opatrzył obszernym wpisem.

 
Polska jest moim domem. Jest mi ojcem i matką. Polakiem jestem i dzieckiem Polaków. Polska krew w żyłach mi płynie. Teraz zdaje się, że matka na mnie pluje, lecz nie jej to ślina a ludzi, którzy hańbią jej imię. Niczym Rosja, Prusy i Austria będąc u władz mego kraju. Plując na braci i siostry swoje. Mówią, że nie ma dla nas miejsca. Jestem byłem i będę. Możesz mnie chcieć uciszyć, lecz krzyczeć będę. Możesz mnie wypędzić, lecz zapewniam, że powrócę. Możesz mnie jak Hitler zabić, lecz odrodzę się w następnych pokoleniach. Jestem przecież Polską, która zawsze się odradza. Jesteś zaborem, uzurpatorem kłamcą i złodziejem, który kłamstwem i siłą chce rzeczywistość zmienić. Lecz pamiętaj rządowy urzędniku, twoi poprzednicy źle skończyli. Czas twój nadchodzi może leniwie, lecz jest nieuniknione, od którego nie uciekniesz.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Większość popierała stanowisko Michała Piróga. Internauci krytykowali brutalność policji wobec protestujących i nagonkę na środowisko LGBT+.

Ciągle wierzę, że jeszcze będzie przepięknie. Każdy ma prawo żyć jak chce i z kim chce.
To jest moment, kiedy wszyscy powinni powstać przeciw faszystowskiemu reżimowi. Dosyć tego - czytamy w komentarzach.

Coraz więcej gwiazd wspiera społeczność LGBT+. Szczególnie w tym trudnym czasie mniejszości seksualne potrzebują wyraźnego wsparcia. Wielu młodych ludzi przeżywa teraz ciężkie chwile. Przyłączamy się do słów Michała Piróga. Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych.