Małgorzata Kożuchowska jako żona Edwarda Gierka. "Pokochałam już stylizacje i fryzury z lat 70.". Co za metamorfoza!

Ruszyły zdjęcia do filmu o Edwardzie Gierku. Producent filmu udostępnił pierwsze zdjęcia z planu.

Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski wcielą się na planie filmu "Gierek" w małżeństwo. Ruszyły już zdjęcia na planie produkcji i pojawiły się pierwsze zdjęcia i nagrania z planu. Zobaczcie, jak prezentuje się aktorka jako Stanisława Gierek.

ZOBACZ: Misiek Koterski przytył 15 kg do roli. Wcieli się w znanego Polaka. Jego żonę zagra Kożuchowska. Też po metamorfozie!

"Gierek" - zdjęcia z planu

"Gierek” to kolejna wspólna produkcja braci Węgrzyn. Za reżyserię odpowiedzialny jest Michał Węgrzyn, zaś Wojciech Węgrzyn jest operatorem. Akcja filmu będzie rozgrywać się w latach 1970 - 1982, kiedy Edward Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania. 

Materiały promocyjneMateriały promocyjne fot. Global Studio / 'GIEREK' film - Bal sylwestrowy - making of / YouTube

Michał Koterski przytył do roli już 17 kilo i odrobił lekcję z historii tamtego czasu. Aktor musiał również nauczyć się mówić po francusku. Zapowiedział, że nie będzie udzielał wywiadów do końca zdjęć:

To przynosi pecha, a ja wolę opowiadać o pracy – po pracy! - powiedział Michał Koterski, wcielający się w głównego bohatera.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne fot. Global Studio / 'GIEREK' film - Bal sylwestrowy - making of / YouTube

Małgorzata Kożuchowska w rozmowie z producentami filmu powiedziała, że obawiała się wcielenia w pierwszą damę PRL. Osoby odpowiedzialne za realizację projektu rozwiały jej wątpliwości. 

Bardzo się ucieszyłam, kiedy dostałam propozycję zagrania Stasi Gierkowej. W końcu rola pierwszej damy PRL to nie lada gratka. Kiedy sięgnęłam po materiały archiwalne, pojawiły się wątpliwości - trudno dostrzec między nami podobieństwo... - powiedziała Małgorzata Kożuchowska.
Podzieliłam się tymi wątpliwościami z producentami i reżyserem. Panowie rozwiali moje obawy: "W naszej filmowej opowieści Stasia ma Twoje oczy, figurę i temperament". Na planie panuje wspaniała, niemalże rodzinna atmosfera, i przyznam, że pokochałam już stylizacje i fryzury z lat 70. - wyznała aktorka.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne fot. Global Studio / 'GIEREK' film - Bal sylwestrowy - making of / YouTube

W sieci pojawiło się już nagranie zza kulis, które udostępniło Global Studio odpowiedzialne za produkcję filmu. Ekipa kręciła sceny rozgrywające się podczas zabawy sylwestrowej w 1976 roku. 

 

W filmie, oprócz tytułowej pary, zobaczymy również: Jana Frycza, Rafała Zawieruchę, Sebastian Stankiewicza, Antoniego Pawlickiego, Cezarego Żaka, Agnieszkę Więdłochę, Natalię Lesz,  Domnikę Gwit, Klaudię Halejcio, Krzysztofa Tyńca, Macieja Zakościelnego, Mikołaja Roznerskiego, i wiele, wiele innych. 

Film ma pojawić się na ekranach kin w przyszłym roku, w 20. rocznicę śmierci Edwarda Gierka. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.