Premier Finlandii wzięła ślub po 16 latach związku. Sanna Marin pochwaliła się zdjęciami z ceremonii. Kreacja z klasą

Najmłodsza premier świata stanęła na ślubnym kobiercu 1 sierpnia 2020 roku. Sanna Marin i Markus Räikkönen zalegalizowali swój związek.

Sanna Marin to 34-letnia premier Finlandii, która objęła stanowisko szefowej rządu w grudniu 2019 roku. Jest najmłodszą premier świata i zyskuje coraz większą popularność. Pani premier jest od lat w szczęśliwym związku, a teraz wraz z ukochanym stanęła na ślubnym kobiercu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z uroczystości. 

Premier Finlandii Sanna Marin wzięła ślub

Sanna Marin poznała swojego partnera Markusa Räikkönena, gdy oboje mieli po 18 lat. Od tego czasu tworzą szczęśliwy związek, a w miniony weekend postanowili zalegalizować relację. Ślub szefowej rządu odbył się w sobotę 1 sierpnia w Kesäranta, oficjalnej rezydencji premiera. Ceremonia miała charakter cywilny i była bardzo kameralna. Podczas przysięgi parze towarzyszyła rodzina i przyjaciele. Szczęśliwa panna młoda udostępniła zdjęcia z uroczystości. 

Jestem szczęśliwa i wdzięczna, że mogę dzielić życie z mężczyzną, którego kocham. Wiele razem przeżyliśmy. Dzieliliśmy radości i smutki, wspieraliśmy się nawzajem w dobrych i złych chwilach. Ze wszystkich ludzi na świecie jesteś dla mnie najważniejszy - napisała Sanna Marin na oficjalnym Instagramie.
 

W tym wyjątkowym dniu premier Finlandii miała na sobie kreację zaprojektowaną przez fińską projektantkę Anni Ruuth. Sukienka była bardzo skromna i elegancka. 

 

W wywiadzie dla magazynu "Vogue" Sanna Marin przyznała, że mąż przed nią nie uklęknął. Obyło się bez zaręczyn, a para wspólnie podjęła decyzję, że chce wziąć ślub. Doczekali się już dziecka. Od dwóch lat wychowują córkę Emmę. 

Zobacz wideo Karolina Pisarek o nowej miłości, zaręczynach i ślubie