Ilona Łepkowska komentuje "356 dni": To nie jest coś, czemu chcę poświęcić czas. Skrytykowała ekranizację dzieła Lipińskiej

Ilona Łepkowska chętnie wypowiada się na różne tematy. W ostatnim wywiadzie odniosła się do powieści Blanki Lipińskiej "365 dni".

Ilona Łepkowska chętnie udziela wywiadów. Czasem opowiada o swojej pracy, ale znacznie częściej komentuje sprawy niezwiązane z nią samą. Ostatnio skrytykowała działania Małgorzaty Rozenek i stwierdziła, że gwiazda wykorzystuje małego Henia. Wypowiedziała się też na temat stylizacji Małgorzaty Trzaskowskiej z wieczoru wyborczego. Niedawno miało miejsce spotkanie prasowe, podczas którego scenarzystka wypowiedziała się na temat filmu i książki "365 dni". 

Ilona Łepkowska ostro o "356 dni"

Książka Blanki Lipińskiej "365 dni" przyniosła jej ogromny rozgłos, popularność i pieniądze. Powieść podbiła serca polskich czytelniczek. Książka doczekała się ekranizacji, a dzięki udostępnieniu filmu o Laurze i Massino na platformie Netflix, zyskała ogólnoświatowy rozgłos. Scenarzystka "M jak miłość" została ostatnio zapytana przez reporterkę "Party" o głośną produkcję. Ilona Łepkowska przyznała, że nie przeczytała powieści Lipińskiej. 

Książkę przekartkowałam w księgarni stojąc i uznałam, że to nie jest coś, czemu chcę poświęcić czas. [...] Ja też robię rzeczy popularne, ale są pewne granice, których nie przekroczę - powiedziała Ilona Łepkowska.

Producentka zapytana o ekranizację "365 dni" stwierdziła, że widziała zaledwie kilka minut, a film nie przypadł jej do gustu. 

Dla mnie? To, co obejrzałam, pierwsze 10 minut filmu, nie zachęciło mnie, żeby oglądać dalej - mówiła scenarzystka.

Łepkowska zapytana o fenomen produkcji w USA odpadała, że tam tego typu filmy lepiej przyjmują się niż w naszym kraju. W Polsce "365 dni" krytykowano, a za Oceanem widzowie byli pod wrażeniem. 

Stany Zjednoczone są krajem, w którym tego typu filmy być może się podobają - stwierdziła.

Każdy ma prawo do opinii. Zgadzacie się z Iloną Łepkowską?

ZOBACZ TEŻ: Blanka Lipińska złożyła sobie życzenia urodzinowe. "Dałam sobie najlepszy prezent". Rozpoczyna ekspansję na USA

Zobacz wideo Ilona Łepkowska ma żal do Małgorzaty Kożuchowskiej? "Przykro, że nie usłyszałam tego od niej"