Ilona Łepkowska komentuje "356 dni": To nie jest coś, czemu chcę poświęcić czas. Skrytykowała ekranizację dzieła Lipińskiej

Ilona Łepkowska chętnie wypowiada się na różne tematy. W ostatnim wywiadzie odniosła się do powieści Blanki Lipińskiej "365 dni".

Ilona Łepkowska chętnie udziela wywiadów. Czasem opowiada o swojej pracy, ale znacznie częściej komentuje sprawy niezwiązane z nią samą. Ostatnio skrytykowała działania Małgorzaty Rozenek i stwierdziła, że gwiazda wykorzystuje małego Henia. Wypowiedziała się też na temat stylizacji Małgorzaty Trzaskowskiej z wieczoru wyborczego. Niedawno miało miejsce spotkanie prasowe, podczas którego scenarzystka wypowiedziała się na temat filmu i książki "365 dni". 

Ilona Łepkowska ostro o "356 dni"

Książka Blanki Lipińskiej "365 dni" przyniosła jej ogromny rozgłos, popularność i pieniądze. Powieść podbiła serca polskich czytelniczek. Książka doczekała się ekranizacji, a dzięki udostępnieniu filmu o Laurze i Massino na platformie Netflix, zyskała ogólnoświatowy rozgłos. Scenarzystka "M jak miłość" została ostatnio zapytana przez reporterkę "Party" o głośną produkcję. Ilona Łepkowska przyznała, że nie przeczytała powieści Lipińskiej. 

Książkę przekartkowałam w księgarni stojąc i uznałam, że to nie jest coś, czemu chcę poświęcić czas. [...] Ja też robię rzeczy popularne, ale są pewne granice, których nie przekroczę - powiedziała Ilona Łepkowska.

Producentka zapytana o ekranizację "365 dni" stwierdziła, że widziała zaledwie kilka minut, a film nie przypadł jej do gustu. 

Dla mnie? To, co obejrzałam, pierwsze 10 minut filmu, nie zachęciło mnie, żeby oglądać dalej - mówiła scenarzystka.

Łepkowska zapytana o fenomen produkcji w USA odpadała, że tam tego typu filmy lepiej przyjmują się niż w naszym kraju. W Polsce "365 dni" krytykowano, a za Oceanem widzowie byli pod wrażeniem. 

Stany Zjednoczone są krajem, w którym tego typu filmy być może się podobają - stwierdziła.

Każdy ma prawo do opinii. Zgadzacie się z Iloną Łepkowską?

ZOBACZ TEŻ: Blanka Lipińska złożyła sobie życzenia urodzinowe. "Dałam sobie najlepszy prezent". Rozpoczyna ekspansję na USA

Zobacz wideo Ilona Łepkowska ma żal do Małgorzaty Kożuchowskiej? "Przykro, że nie usłyszałam tego od niej"
Więcej o: