Antek Królikowski pokazał zdjęcia z festiwalu im. Pawła Królikowskiego. "Tato, meldujemy wykonanie zadania"

Antek Królikowski wspomina zmarłego ojca. Aktor pokazał, jak wyglądał festiwal, który jest spuścizną po Pawle Królikowskim. Padły wzruszajace słowa.

W dniach 24-26 lipca w Kudowie Zdroju odbyła się piąta już edycja polsko-czeskiego Festiwalu CZPL. Tegoroczna odsłona wydarzenia została nazwana imieniem Pawła Królikowskiego. Antoni Królikowski na Instagramie opublikował zdjęcia z eventu. 

Antoni Królikowski wspomina Pawła Królikowskiego

Pięć lata temu Paweł Królikowski powołał do życia Festival CZPL i był dyrektorem artystycznym wydarzenia. W tym roku, mimo śmierci aktora, wydarzenie również doszło do skutku. Pieczę nad nim przyjęła rodzina artysty. 

Tato, meldujemy wykonanie zadania! Dziękuje całej rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, którzy pomogli zrealizować piątą edycję Festiwalu CZPL im. Pawła Królikowskiego w Kudowie Zdroju - napisał na swoim instagramowym koncie Antek Królikowski. 

Młody aktor do wzruszającego opisu załączył także serię zdjęć z festiwalu. Dzięki nim widać, że w wydarzeniu wzięła udział niemal cała rodzina Królikowskich. Nie zabrakło więc dzieci Pawła Królikowskiego, jak też jego żony, Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, oraz brata - Rafała Królikowskiego.

Antek Królikowski o festiwalu 

Na początku czerwca Antek Królikowski wspominał chwile, kiedy razem z Paweł Królikowskim jechał na poprzednie odsłony festiwalu. Gwiazdor dodał też, że tegoroczny event został zorganizowany tak, jak życzyłby sobie tego jego ojciec. 

W zeszłym roku jechaliśmy razem z Tatą do Kudowy Zdroju, przygotowywać czwartą edycję Festiwalu Kultury Polskiej i Czeskiej CZPL. W tym roku chcemy wraz z rodziną zachować tradycje festiwalu, który wymyślił Ojciec, a wydarzenie zmienia nazwę na Festiwal CZPL im. Pawła Królikowskiego - napisał. 

Antoni przybliżył też ideę festiwalu:

Pokażemy filmy z udziałem Taty. Przygotowujemy też film-koncert z udziałem artystów związanych z Ojcem i ideą festiwalu. Planowany jest coroczny konkurs piosenki polskiej i czeskiej a także inne atrakcje możliwe do zrealizowania w obecnej rzeczywistości - czytamy. 

Syn artysty zakończył swój wpis wzruszającym wyznaniem:

Gdziekolwiek teraz jedziesz Tato, wierzę, że masz się dobrze! Szerokiej drogi! Do zobaczenia w Kudowie! - napisał. 

Warto dodać, że na piątej edycji festiwalu pojawiły się m.in. takie gwiazdy, jak: Stanisław Soyka, Marek Piekarczyk, Halina Mlynkova, Barbara Kurdej- Szatan, Rafał Szatan, Paweł Domagała, Krzysztof Cugowski, Piotr Stramowski czy Tomasz Karolak. 

Na oficjalnej stronie festiwalu możemy też przeczytać, że wydarzenie powstało, by łączyć kulturę polską i czeską. 

Festiwal powstał, by uświadomić, że dwa sąsiadujące miasta Kudowę-Zdrój i Nachod więcej łączy niż dzieli, a wspólne śpiewanie i wymiana kulturalna sprzyja budowaniu więzi między narodami, co w dzisiejszych trudnych czasach ma wyjątkową wartość - mówił kilka lat temu Paweł Królikowski. 

Cieszymy się, że po zmarłym aktorze pozostała tak fenomenalna spuścizna. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach festiwal będzie kontynuowany. 

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie
Więcej o: