Meghan Markle i książę Harry obeszli decyzję królowej i zmienili nazwę fundacji. Nie będą dłużej używać słowa ''royal'

Meghan Markle i były już książę Harry zmienili nazwę fundacji po tym, jak królowa Elżbieta II zabroniła im wykorzystywania słowa ''królewski'' w swoich projektach.

Mimo że Meghan Markle i były książę Harry opuścili szeregi rodziny królewskiej, to wciąż jest o nich głośno. W kwietniu w mediach pojawiła się informacja, że małżeństwo planuje kolejny etap w życiu. W związku z tym zdecydowali, że zajmą się nowymi projektami, jednak królewska przeszłość im w tym przeszkadzała. Teraz na jaw wyszły zupełnie świeże doniesienia.

Zobacz wideo Wpadki na królewskich ślubach Windsorów

Meghan Markle i książę Harry obeszli przepisy

Już jakiś czas temu książęca para utraciła możliwość używania w nazwie swojej marki słowa "royal". Rzecznik prasowy Meghan i Harry'ego poinformował wówczas, że małżonkowie przyjęli decyzję królowej do wiadomości. Pokrzyżowało im to jednak plany w związku z nazwą fundacji. Okazuje się jednak, że sprawnie sobie poradzili. Zmienili nazwę fundacji na MWX. Opublikowane dokumenty dotyczące nieistniejącej już fundacji Sussex Royal potwierdzają, że obecnie organizacja działa pod inną nazwą. Jednak jej funkcjonowanie nie ulegnie zmianie. 

W dokumentach Companies House stwierdzono, że:

Nazwa organizacji charytatywnej zostanie zmieniona na MWX Foundation.

Z dokumentów wynika również, że Sussex Royal Foundation miała w banku 99 000 funtów. Koszt zawieszenia działalności fundacji wyniesie 16 000 funtów. Okazało się  również, że fundacja musi oddać 200 000, jednak nie jest jasne, kim jest źródło.

Ekspert finansowy, Robert Leach, przejrzał publicznie dostępne dokumenty i wyznał na łamach MailOnline, że po raz pierwszy spotyka się z taką sytuacją.

Nigdy nie słyszałem, żeby firma zmieniła nazwę w trakcie jej powstawania - powiedział.

Nazwa firmy może zostać zmieniona z dowolnej przyczyny. Najczęściej chodzi o to, że konkretna firma reprezentuje już inne wartości lub dlatego, że nazwa jest niedozwolona. Tak właśnie było w przypadku Meghan i Harry'ego.